Zeytinbağı Otel - Edremit - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri, Kuytu köşe, Otel

Zeytinbağı Otel – Edremit

10 Ekim 2014

10

Kahvaltı bana göre günün en önemli ve keyifli öğünü… İyi bir kahvaltıyla başlanan günden alınan tat, her zaman farklıdır. Şehirden uzakta, sakin ve sessiz bir köyde, oksijen kaynağı Kaz dağları’nda güne güzel bir kahvaltıyla başlamanın mutluluğu tarif edilebilir mi?

Kısa bir süre önce gurme Vedat Milor‘un internet sitesi www.vedatmilor.com’da yazmaya başladım. Bu yazı, sitenin ilk yazısı ve orada yayımlandıktan sonra burada da paylaşmak istedim. Hem Vedat Milor‘u hem de editörlerinin yazılarını vedatmilor.com’dan takip edebilirsiniz; bilginize.

11

4

Balıkesir’in Edremit ilçesinin Kaz dağları eteklerindeki Çamlıbel köyünü kimileri yıllardır biliyor, kimileri ise Türk sineması ve tiyatrosunun usta ismi Tuncel Kurtiz’i kaybettiğimizde öğrendi. Geçtiğimiz yıl yitirdiğimiz Kurtiz’in cenazesi için binler Çamlıbel köyüne akın etmişti tıpkı geçen günlerde 1. yılını anmak için gidildiği gibi…

1

İşte o köyde Tuncel Kurtiz’in eşi Menend hanım ve kayınbiraderi Erhan Şeker ile kurduğu bir otel var; Zeytinbağı Otel. Körfez manzarasına sahip otel, lezzetli kahvaltısıyla adından söz ettiriyor.

2

Zeytinbağı’nın kahvaltısı “uzun kahvaltı” olarak adlandırılıyor. Siz ormanın içinde, temiz havayı solurken kafanızı kaldırdığınızda sadece birkaç kilometre ötede denizin mavisini görebiliyorsunuz. Kahvaltı yaptığınız yerde demlenen çayı pişiren odun ateşinin kokusu adeta burnunuza işliyor. Bahçeyi ya da oteli gezerken masanız kurulmuş oluyor bile…

3

Bahçede yetişen sebze ve baharatlardan donatılan masaya sıcaklar da eşlik ediyor. Çeşit çeşit yazmaya gerek kalmadan fotoğraftan masaya gelenleri seçebilmek çok kolay…

9

Sıcaklardan asma yaprağında omlet, mükemmel bir lezzet. Bulgar kahvaltılarının vazgeçilmezi “Lutenitsa”ya burada rastlamak ve kaşık kaşık tüketmek, kahvaltı zevkimin doruklara çıkmasına yetti.

5

6

Lokma hamurundan yapılan pişi ise yediğim en güzel pişi olabilir… Kahvaltının ücreti kişi başı 30 lira. Kahvaltı için otelde konaklama şartı yok ama rezervasyon gerekiyor. Öte yandan Zeytinbağı’nın farklı zamanlarda kurs etkinlikleri mevcut.

7

8
ZEYTİNBAĞI OTEL – EDREMİT / BALIKESİR
0266 387 37 61 / 62
0532 235 36 42
www.zeytinbagi.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap