Vilayetler Evi - Tarabya - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Vilayetler Evi – Tarabya

05 Mayıs 2014

1

Havalar güzelleştiğine göre artık deniz kenarında kahvaltı dönemi de açıldı bana. İstanbul’da bu tarzda birçok mekan var ama burasını bilmediğinizi düşünüyorum. Fiyat / lezzet / manzara hepsi geçer not aldı.

Uzun zamandır İstanbul Vilayetler Evi’ne giderim, hatta sevdiğim yerlerin başında gelir çünkü ne zaman gitsem çok rahat yer bulur, kalabalığa takılmadan yemeğimi yerim. İnsanlar buranın sadece özel organizasyonlar için açık olduğunu düşünse de durum öyle değil. Gitmeden önce aramanızı tavsiye ederim, herhangi bir düğün ya da organizasyon olabilir. Denk gelmezseniz gerçekten büyük keyif alırsınız.

6

Üstteki ve alttaki fotoğrafları ben çekmedim. Mekan hakkında daha fazla fotoğraf vermek adına siteden aldım.

7

Cam kenarındaki tüm masalar hatta iç masalar bile deniz görüyor. Çiçekler plastikten değil, gayet kokulu…

4

Hafta sonları açık büfe var. Açık büfe sevmeyen biri olarak genelde tercihim serpme kahvaltı oluyor. Serpme kahvaltı beyaz, kaşar ve tulum peyniri, üç çeşit zeytin, salatalık, domates, bal, tereyağ, tahin, pekmez, salam, tereyağ, reçel ve bir yumurtadan oluşuyor.

2

3

Serpme kahvaltıya dahil olan yumurtayı istediğiniz çeşitte yaptırabiliyorsunuz. Benim tercihim genelde beyaz ya da tulum peynirli oluyor. Gayet başarılı.

Serpme kahvaltının fiyatı kişi 25 lira. Sınırsız çay da dahil. Onun dışında fiyatlar lokasyon ve manzaraya oranla çok uygun. Siteden tüm fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

5

Haydar Aliyev Caddesi No:110 Kireçburnu-Sarıyer
0212 2626990
http://www.istanbulvilayetlerevi.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap