The Bosnjak Mutfak - Karaköy - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Burger & Steak, Yeme - İçme

The Bosnjak Mutfak – Karaköy

22 Mart 2016

Etiler‘de bir Boşnak yemekleri yapan bir yer açılmış haberin var mı?” sorularını duymamla The Bosnjak Mutfak‘a gitmem bir oldu. Etiler‘deki lokantada etten böreğe, kahvaltıdan tencere yemeklerine çokca çeşit var. Orayı sevdim, yine giderim ya da soranlara tavsiye ederim. Ama benim bu yazıda bahsedeceğim yer, Karaköy‘deki şube. Aslına bakarsanız Karaköy‘de iki şube var, biri börek & pita ismiyle. Komodor Pizza‘yı biliyorsanız eğer, onun yerine açıldı. Bu hamburgerleri yiyebileceğiniz yer ise; orayı biraz geçince solda sokağın içinde.

Lokum Burger

Lokum Burger

Yolum sıklıkla Karaköy‘e düşüyor, kimi zaman hızlıca bir şeyler yemem gerekiyor kimi zaman da uzun uzun. Hızlıca yemem gerektiğinde ve özellikle de hamburger yiyeceksem birkaç adresim var. Örneğin; Burger Lab bu adreslerin başında yer alıyor. Burger Lab‘e bir de The Bosnjak Mutfak‘ı ekledim, hem de öyle böyle değil. Hellmann’s Burger Fest‘te tanıştığım The Bosnjak Mutfak‘a hem ben belirli aralıkla gittim, hem de “Nerede iyi hamburger yiyebilirim” diyen arkadaşlarıma tavsiye ettim. Hepsinin sonucu iyiydi.

The Bosnjak Mutfak‘ın menüsünde 5 hamburger var. Hepsi kendi alanında güzel ama favorim; karamelize soğanlı, çedat peynirli ve kuru etli Mit Burger. Eğer dana bonfile seviyorsanız da bonfile dilimlerinin yer aldığı Lokum Burger‘i tavsiye ederim. Ekmeklerini kendileri yapıyor, yumuşacık ve hafif tatlımsı. Patates sevenler eminim fotoğraftan fark etmiştir. Patatesler donmuş değil, anne patatesi dediğimiz şekilde. Önce haşlanan, ardından bir gün bekleyen patatesler kızartılıyor ve baharatlanıp servis ediliyor.

Fiyatlar 20-25 lira arasında değişiyor.

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir