Tayyare Pizza - Bozcaada - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Hamur işi olsa da yesek, Keyif yerleri

Tayyare Pizza – Bozcaada

07 Ağustos 2013

manset

Bozcaada turunda sırada bir pizzacı var. Uçak koltuğunda otururken, pizzanızın hazırlanışını sadece Tayyare Pizza’da görebilirsiniz. Adanın tek pizzacısı olan Tayyare, dekorasyonu ve tadına doyum olmayan pizzalarıyla farklı bir lezzet sunuyor.

Bozcaada’da Ayazma yolu üzerinde bulunan Tayyare, adanın tek benzincisiyle aynı alanı paylaşıyor. Kısa zaman içerisinde otantik dekorasyonu, deneyimli personeli ve temizliği ile dikkat çekerek, Bozcaada’yı ziyaret edenlerin uğrak yeri haline gelmiş.

67

Oldukça geniş ve ferah bir yemek alanına sahip Tayyare. Ön ve arka bahçenin yanı sıra içeride de yemek yiyebileceğiniz üç farklı alanı bulunuyor. Pizzacının bir tarafı zeytin tarlasına bir tarafı bağlara bakıyor…

7

İşletme sahibi Ferhat Bey’in pilot olduğunu içeri girer girmez anlıyorsunuz… Ekonomi sınıfı uçak koltuklarının THY kumaşlarıyla kullanılmış olması, müşterilere gerçek uçak koltuğunda oturma seçeneği sunuyor. Koltukların yanı sıra kokpit paneli, pilot malzemeleri ve diğer kullanılmış uçak parçalarıyla süslenen mekan, farklı bir konsept oluşturuyor.

koltuk

56

Mutfağı açık. Pizza ustası Enes Karahan, siparişinizin ardından açık mutfakta hünerlerini gözler önüne seriyor, siz de keyifli keyifli izliyorsunuz.

hepsi

Enes bey; Bozcaada sezonunun sona ermesinin ardından İstanbul Tüyap Fuarı’ndaki Pizza Cafe’deymiş. Tayyare meraklılarına duyurulur :)

2

Fırından kokular yükselmeye başlayınca, etrafı incelemeyi bırakıp iştahla pizzanızın servis edilmesini bekliyorsunuz. Servis hızlı, porsiyonları oldukça büyük. İki kişi bir pizzayı rahatlıkla yiyebilirsiniz. Tüm pizzalar büyük boy (30 cm) ve 225 gram hamurdan yapılıyor. Pizzanın yanına şarap da tercih edebilirsiniz. Çamlıbağ ve Corvus şaraplarıyla keyfinize keyif katabilirsiniz.

Ayrıca menüde pizza çeşitleri, salata ve peynir tabağı yer alıyor. ‘Ada’ isimli pizzası Ezine peyniri ve ada otlarından üstelik organik unla yapılıyor, ne yemeliyim diye düşünüyorsanız tavsiye olunur.

6

Domates sos, mozzarella, enginar, mantar, zeytin ve dana jambonlu ‘Capriciossa’ çok başarılıydı. Malzemeler taze, yapan da işin ustası olunca; tadına doyum olmuyor.

5

Pizzalar 14-26 lira arasında değişiyor. Soğuk ve alkolsüz içeçeklerin fiyatı ise 5 lira. Şişe Efes 8, Miller da 10 liradan satılıyor. Peynir tabağı 15, salata ise 8 lira…

TAYYARE PİZZA – BOZCAADA

Ayazma yolu üzerindeki benzincinin yanında.
0286 697 80 75

Not: Yazının ilk fotoğrafı alıntıdır.

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Emre Mertcan 07 Ağustos 2013 at 19:43

    Çok farklı bir konsept, İstanbulda da benzer mekanlar görmek isterdim

  • Yorum Yap