Tatar Salim - Ataşehir - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kebap nerede yenir?

Tatar Salim – Ataşehir

19 Nisan 2014

3

İstanbul yeni bir dönerciye kavuştu. Ataşehir’deki Tatar Salim’in lezzeti kısa zamanda dilden dile dolaşmaya başladı. Öğle yemekleri için iyi bir seçim.

Tatar Salim Döner Lokantası yakın zamanda Ataşehir’de açıldı. Birkaç kişiden etinin güzel olduğunu duymuştum, Vedat Milor’un ziyaretiyle lezzeti kısa zamanda yayıldı. Dışarıdan baktığınızda dönerci izlenimi vermiyor. Park yeri konusunda da çok fazla sıkıntı yaşamıyorsunuz.

6

Dana ve kuzu döş karışımından elde edilen etler, odun ateşiyle pişiriliyor. İstanbul’da odun ateşiyle pişirilen döner bulmak zor, sayıları iki elin parmaklarını geçmiyor. Dönerin yanında pamuk gibi lavaş servis ediliyor. Tandırda pişen lavaş, sıcak sıcak masanıza geliyor.

5

Patates kızartması, salata ve turşu döner ile servis ediliyor. Servis edilenlerin hepsi cidden kaliteli ürün. Salatanın limonu, zeytinyağı eksiksiz. Turşular ise cidden çok güzel.

4
Yemeğin sonunda havuç dilim ve fırın sütlaç var. Halep usulü, sade yağla yapılan havuç dilimi Şanlıurfa’dan geliyor. Hafif bir tatlı istiyorum derseniz; tamamen doğal çubuk vanilyayla yapılan ve taş fırında pişirilen fırın sütlacı tadabilirsiniz.

2

Nisan 2014 itibariyle yediklerimin fiyatları şöyle; pilav üstü döner 19, porsiyon döner 17, ayran 2.5, havuç dilim 8 ve fırın sütlaç 5 lira. Menüdeki tüm fiyatlar ise böyle.

1

TATAR SALİM DÖNER LOKANTASI – ATAŞEHİR
Atilla İlhan Cd. Efe Sk. No:2/1 Küçükbakkalköy – Ataşehir
0216 408 2626
http://www.tatarsalim.com.tr

Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Tatar Salim

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap