Shake Shack - İstinye Park - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Burger & Steak

Shake Shack – İstinye Park

17 Temmuz 2013

1

Farklı bir konsept, farklı bir işletme… Shake Shack, birkaç ay önce İstinye Park’a açtı, sırada Tünel ardından da Anadolu Yakası var. Ne zaman önünden geçsem kalabalık, insanlar kuyrukta bekliyor. Tadını beğenen var, beğenmeyen var ama herkes kendisine uygun bir şeyler buluyor burada… Şunu belirtmek lazım ki; fiyatlar standartların “biraz” üzerinde.

İstinye Park’taki Juke Box’ın yerine açıldı Shake Shack. Büyük ve ferah bir alanı var. Kasa arkasında, yani mutfakta onlarca kişi çalışıyor, arı gibiler uzaktan baktığınızda. Onları izlerken emin olun siz yoruluyorsunuz ama onlar hep gülerek, bir takım gibi işlerini yapıyorlar ve siparişlerinizi geciktirmemek için çaba gösteriyorlar. Siz yemek yerken, yabancı birkaç garson size gelip sizinle ilgilenebiliyor, yemeğinizi beğenip beğenmediğinizi soruyor.

Burayla ilgili ilginç bir hikayem var. Shack Shake açılmadan bir gün önce soluğu İstinye Park’ta almıştım. Daha doğrusu ben açılacağı günü karıştırmışım. Gittiğimde basın lansmanı vardı ve birkaç televizyon kanalı, tahminimce yöneticilerle röportaj gerçekleştiriyordu. Bunun yanı sıra birkaç davetli gazeteci de menüleri fotoğraflayıp, tadına bakıyordu. Benimle ilgilenen hanımefendinin adını hatırlayamadım, kusuruma bakmasın ama yenihayatintadi.com dediğimde bana çok yardımcı oldu ve ben de davetli gibi Shake Shack ile tanıştım. Masaya oturduktan birkaç dakika sonra bir tepsi içerisinde iki patates, iki burger, bir kola bir de çilekli limonata geldi.

9

6

Fotoğrafta küçük durduğuna bakmayın. Oldukça geniş bir menüsü var. Genelde zaten sıra var, sıraya girdiğinizde panodan neler yiyebileceğinize fiyatlarıyla birlikte bakabilirsiniz. Burgerler, sosisliler, içeçekler, shakeler, dondurmalar hepsi tadılmayı bekliyor.

8

Sipariş verip, parayı ödediğinizde size böyle bir alet veriyorlar. Titreyip, ışığı yandığında “Siparişiniz hazırdır” demek oluyor. Hatıra olarak alınır mı bilemem ama mutlaka alan çıkmıştır :)

4

Eritilmiş peynire her zaman bayılırım. İlk kez patates kızartmasının üzerinde gördüm ve yedim. Sonuç; mükemmel! Patates; anne patatesinden çok uzak elbette ama sos ona çok ayrı bir tat katmış. Ama şunu belirtmek lazım ki; patatesin soğumasını beklemeden yemeniz lazım. Peynir soğuduğundan siz de patatesten soğuyabilirsiniz.

3
O çok anlatılan, meşhur Shake Burger işte bu… Bir de bunun çift burgerlisi var, girişteki ilk fotoğrafta olduğu gibi. Yaklaşık 110-120 gram et var. İçerisindeki Shake sos çok başarılı ama eti için aynı şeyi söylemek zor. Küçük olduğu kadar bence biraz yağlı. Doymak isterseniz ve double yerseniz de fiyatı artıyor. İstanbul’da çok daha iyi burger yapan yerler var ve fiyatları çok daha uygun. Denediğime pişman oldum mu, hayır olmadım. En azından farklı bir şey denemiş oldum.

5

1

Menüdeki tüm fiyatlara bu listeden ulaşabilirsiniz. Belirtmek gerekir ki fiyatlar yüksek. İki kişi fast food yiyerek 60-80 liraya çıkıyorsunuz. Yemeğinizin üstüne biraz daha oturalım, sohbet edelim, çay-kahve içelim durumu da olmadığı için karar sizin. Ama en azından bir tatmak gerekir, damak sizin damağınız :) En çok satılan/tercih edilen ShackBurger 18, peynir soslu patates kızartması 9, shake’ler 11, çilekli limonata da 7 lira.

menu_istanbul

SHAKE SHACK – İSTİNYE PARK
İstinye Bayırı Caddesi, İstinye Park
http://www.shakeshack.com/

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

2 Yorum

 • Eren Eren 03 Ağustos 2013 at 23:18

  Benim anlamadığım bir durum, karşılaştığımda da sinirim bozulur ziyadesiyle. Menüler neden İngilizce. Tamam markasın anladık, bayilik mi verdi yoksa kendi bünyesindeki bir şube mi bilmiyorum ama oraya gelenlerde yabancı değil ki, değil mi?

  • Oğuz Yenihayat 05 Ağustos 2013 at 12:06

   Eren bey en alttaki menüden bahsediyorsanız eğer; onu internet sitelerinden kopyaladım, insanların neye ne kadar ödeyeceklerini detaylı olarak bilsinler diye.

   Onun dışındaki büyük panodaki menüde her şey Türkçe yazıyor. O dev panoyu fotoğraflayıp, buraya sığdırmak mümkün olmadı çünkü.

  Yorum Yap