Servet'in Yeri Çöp Şiş - İzmir - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kebap nerede yenir?

Servet’in Yeri Çöp Şiş – İzmir

30 Nisan 2013

manset

Eskiden İzmir-Bodrum yolunun, ardından da Aydın Söke-Ortaklar güzergahında yoğunlaşan çöp şiş kokusunu artık İstanbul’da da alabiliyorsunuz ama İzmir’e yolum düşmüşken Servet’in Yeri’ne gitmeden dönmek istedim.

Cahar Dudayev Bulvarı’nda bulunan Servet’te aldım soluğu… Cahar Dudayev, Çeçenistan’ın eski cumhurbaşkanlarından ve ülkenin özgürlüğe kavuşmasında büyük rol oynayan bir lider olarak biliniyor.

“Servet” markası hakkında okuduğum ve öğrendiğim kadarıyla İzmir’de bir patent kavgası var. Neler olduğunu tam olarak ben de anlamış değilim :)

Mekan oldukça büyük ve temiz bir yer, hem içeride hem de dışarıda masaları bulunuyor. Hava güzel olduğundan açık havayı tercih ettim. Lavaboları tertemiz ve güzel kokuyor. Lig TV yayınının olduğunu da belirtmek lazım, Spor Toto Süper Lig maçlarını izlemek keyifli olabilir. Siparişlerin ardından ilk olarak masaya sıcacık minik pide-ekmek geldi. Bunların ayrı bir ismi var mı bilmiyorum ama sıcak ve taze olmalarından bunun gibi iki tepsiyi 4 kişi yedik :)

pide

Başlangıçta roka, salata ve soğan geliyor. İlk olarak roka masadaki yerini aldı. İstanbul’da çöpşişçilerde de aynı sunumu bulabilirsiniz, şimdilik her şey normal gidiyor :)

roka

Salatanın porsiyonu ufak olmasına rağmen sebzeleri taze olduğu için geçer not aldı.

salata

Çöpşiş siparişiyle birlikte hastası olduğum ızgarada pişen soğanlar da masadaki yerini aldı. Biraz acı ama rahatsız edici değil, tat verici…

sogan1

Yoğurdu güveçte değil tabakta getiriyorlar. Tadı ve kıvamı iyi…

yogurt

Kuru cacık İstanbul’da genelde meyhanelerde bulunur ve çok severim. Burada da karşıma çıkması beni mutlu etti.

kurucacik

Ve çöp şişler yaklaşık 6-7 dakikada geldi. Şişler, bulgur pilavı, bir adet domates ve sivri biberle sunuluyor.  Çöp şişler dana etinin en yumuşak kısımlarından yapılıyor. Küçük küpler haline getirilip, incecik tahtalara diziliyor. Etlerin yanına da kuyruk yağı ekleniyor ve ızgarada pişiriliyor. 14 adet geliyor, bir porsiyonu doyurucu olmayabilir. Fotoğrafta gördüğünüz gibi iki et ve bir kuyruk yağı var.

Tat olarak çok ekstra bir şey olduğunu söyleyemem ama yolunuz düşmüşse tadabilirsiniz. Yani öyle; İstanbul’dan İzmir’e gidip bir çöpşiş yapayım demenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil, İstanbul’da da aynı lezzeti bulabiliyorsunuz.

manset

Çöpşiş’in porsiyonu 13 lira. Salata, yoğurt, piyaz ve zeytinyağlı mezelerin fiyatı 7 lira. Etin yanına alkol almak isterseniz, fiyatlar normal. Yeni Rakı 100’lük 100, 70’lik 80, 50’lik 60, 35’lik ise 48 lira. Yeni Rakı’nın yanı sıra diğer rakı markaları da var. Servet’te çöp şiş harici et olarak iskender ve tandır var, kuzu tandırın porsiyonu 18, pilav üstü tandır ise 20, iskender ise 13 lira.

SERVET’İN YERİ ÇÖP ŞİŞ – İZMİR
Cehar Dudayev Bulvarı No:42/A Mavişehir – İzmir (Özel Göz Hastanesi Karşısı)

Tel:0232 3625151

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap