Sensus Şarap Butiği - Kuledibi - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Keyif yerleri, Kuytu köşe

Sensus Şarap Butiği – Kuledibi

11 Eylül 2014

4 Hizmet konusunda neredeyse kusursuz bir mekan; Sensun Şarap Butiği… Kalabalık menüsü, yerli şaraplardaki çeşitlilik, atmosferi ve makul fiyatlarıyla kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer.

Sensus Şarap Butiği, Galata Kulesi’nin hemen yanındaki Anemon Otel’in altında bulunuyor. Şarap ve peynir cenneti diyebilirim. Raflarda 400 çeşitten fazla şarap bulunuyor. Şarabı seçip oturabildiğiniz gibi şarabı alıp çıkabilirsiniz de. Yeni kanuna göre saat 22’den sonrası şarap satın alınması mümkün değil.

3
Mekandan içeriye adım attığınızda sizi üzüm kokusu, loş ışıklar, hoş müzik ve huzur karşılıyor.

Raflardaki yüzlerce çeşit şarabı gördüğünüzde kontrolden çıkıp, “Önce nereye bakacağım, hangisinden içeceğim” diye düşünmeniz çok normal. Ben de her gittiğimde aynı şeyi hissediyorum. Raflara yaklaştıkça, sadece yerli şarapların olduğunu göreceksiniz. Fiyatları görünce daha da şaşıracaksınız. Çünkü şarap fiyatları 20-30 lira (şişe) civarından başlıyor. Şarapların yanı sıra çeşit çeşit yöresel peynirler de şarküteri reyonunda sergileniyor.

2
Şarap tadımı da yapabiliyorsunuz. Bara oturarak şarap siparişi vermeden önce, damak tadınıza uygun şarabı bulmaya çalışabilirsiniz. Peynirin yanı sıra çeşitli atıştırmalıklar da mevcut. Tütsülenmiş kuru et favorim arasında. Öte yandan; Sensun’un İstanbul dışında da şubeleri var. Eskişehir, Marmaris ve Antakya’da Türk şaraplarını sevenleriyle buluşturuyor. Rezervasyonun şart olduğunu ve özellikle hafta sonu gideceksiniz günler öncesinden aramayı unutmayın.

1 Zamanında The New York Times’a da konu olmuş, meraklısına… 

SENSUS GALATA – KULEDİBİ
Bereketzade Mah. Büyükhendek Cad. No.5 34420 Kuledibi, Beyoğlu
0212 245 5657
www.sensuswine.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap