Sedirli Ev - Alaçatı - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri, Otel

Sedirli Ev – Alaçatı

07 Nisan 2015

Alaçatı’daki Sedirli Ev, taş duvarları, geniş salonu, havuzu, rahat ve konforlu odalarını yanı sıra özenerek hazırlanan kahvaltısıyla ot festivali süresince beni mutlu etti. Hem oteli hem de kahvaltısını, arkadaşlarıma şimdiden tavsiye ettim bile.

Yenihayatintadi.com’u takip edenler bilirler, otellerle ilgili çok fazla yazmam. Yazıyorsam da bünyesindeki restoranını kaleme alırım. Beni tanıyanlar da tatilde önceliğimin otel olmadığını bilirler. Öncelik varsa yoksa restoranlar… Hatta restoranlara yakın, merkezi bölge her zaman önceliğim olur. Otellerdeki “Her şey dahil” konseptlerine de bir ömür boyu karşıyım. Kahvaltımı otelde yaparım ama öğle ve akşam yemeği için keşfe çıkarım, tatil dediğin böyle olur. Temiz, sıcak suyu olan, rahat ve iyi uyuyabileceğim bir yer olması benim için yeterli. Bu kriterlere bir de lezzetli bir kahvaltı eklenirse, daha ne isterim ki…

Bu arada Alaçatı’daki organizasyon için Salih (harbiyiyorum.com) ve Özüm’e (Küçük Martha) sonsuz teşekkürler…

alacati_otel_sedirli_ev_cesme_3

Alaçatı’da kaldığım Sedirli Ev, Hacımemiş Mahallesi’nde yer alıyor. 8 odası var. Denize mesafesi 3, havaalanına ise 80 kilometre uzaklıkta. İsmini sıklıkla duyduğunuz popüler restoranlara, gece kulüplere 4-5 dakika yürüme mesafesinde. İsmi gibi bir ev ortamı. Dragos’ta oturan arkadaşımın evine benzettim adeta. Kocaman bir salonu, göz yormayan dekoru ve şöminesiyle büyük tat veriyor.

Otelin sahibi Zeynep hanım, Çeşme sevdalısı bir hanımefendi. O mahallenin eskilerinden sayılır, 2008 yılından beri burayı işletiyor. Sedirli Ev’in özenerek hazırlanan bir kahvaltısı var. Yerel üreticiden, tarladan gelen domatesler, salatalıklar, mevsimine uygun reçeller, sabah fırından alınan boyoz ve gevrekler… Simit yok burada, gevrek var. Alaçatı ve özellikle İzmir yöresinde otlu her şeye hazır olun. Börekten de çıkabilir, yumurtanızdan da. Nefis bir aroma ve tat kazandırıyor. Keşke İstanbul’da da böylesine lezzetli otlar bulabilsek…

alacati_otel_sedirli_ev_cesme

Mart sonunda gidince havalar orta şekerliydi doğal olarak… Havuz kenarında ancak kahve ve bahar güneşi keyfi yapabildim. Yanınızda kitap olmasa bile geniş kütüphanesinden bir kitap alıp, havuz kenarında güne devam edebilirsiniz.

alacati_otel_sedirli_ev_cesme_2

Bu arada küçük bir not. Kahvaltıya ilgiden dolayı, bu sezon boyunca kahvaltıyı otelde kalmasanız bile tatma şansınız var. Fiyatı 35 lira. Mutlaka gitmeden önce telefonla bilgi alıp, yerinizi ayırtın. Özellikle de havuz kenarını isteyin.

SEDİRLİ EV – ALAÇATI
Hacımemiş Mahallesi, 2067 Sokak, No: 5 Alaçatı, Çeşme
0232 716 9271

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir