Sarmaşık Hamur Evi - Bozcaada - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Hamur işi olsa da yesek, Kahvaltıyı nerede yaparım?

Sarmaşık Hamur Evi – Bozcaada

13 Ağustos 2013

2

Kibariye hanımın lezzetli hamur işlerini yemeden sakın Bozcaada’dan dönmeyin… Sarmaşık Hamur Evi, adada farklı lezzetler arayanların mekanı… Organik malzemelerle yapılan hamur işlerinin ünü adayı aşmış, haberiniz olsun.

Rum Mahallesi’ndeki Sarmaşık Hamur Evi, şirin mi şirin bir mekan. Sessiz ve sakin bir sokakta yer alan Sarmaşık’ın dışarıda birçok masası var. Havanın sıcaklığına rağmen gölgede terlemeden yemek yiyebiliyorsunuz; püfür püfür esiyor.

6
1
Mutfakta Kibariye hanım var. Kibariye hanım hünerlerini konuşturuyor ve birbirinden güzel ve hafif hamur işleri yapıyor. Pişi, gözleme ve çibörek buranın en çok tercih edilenlerinden… Ada otlarından her türlü yemek yapılıyor, Kibariye hanım da ada otlarını gözlemede yapıyor. Ada otları ve peynirli gözleme yanına da demli bir çay… Basit, hızlı ve lezzetli bir öğle yemeği…

5
Çibörek ise bol kıymalı… Yağı tam kıvamında, kıtır kıtır ve dediğim gibi bol kıymalı… Bir porsiyonda iki adet var, doyurucu… Hamur işleri domates ve biberle servis ediliyor. Domatesin kırmızılığı sanırım tadı hakkında size bir fikir veriyordur.

3
Hamurlu bir şey yemek isterseniz Bozcaada’da tercih edebileceğiniz en iyi adreslerden biri kesinlikle… Geç saate kadar açık, çünkü Kibariye hanım hemen yandaki evde oturuyor.

4
SARMAŞIK HAMUR EVİ – BOZCAADA
Cumhuriyet Mah. Sakarya sok. No:14 Bozcaada
286 697 82 12

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap