Şahin Gurme - Selamiçeşme - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?

Şahin Gurme – Selamiçeşme

28 Ocak 2014

7
Günün her saatinde kendinize uygun bir şeyler bulabileceğiniz adres. “Şahin Sucuk” markasıyla ün salan meşhur sucukların tadı nefis. Fiyatlar biraz pahalı. Mekan içerisindeki şarküteri reyonunda kendinizi kaybedebilirsiniz, dikkat.

Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği için tercih edilebilir.
7-23 saatleri arasında açık.
Nakit, kredi kartı ve yemek fişi geçiyor.
Wireless ve açık alanı var.

Bağdat Caddesi’nde, Göztepe-Kadıköy arasında bulunan Şahin Gurme; son zamanlarda kalabalıklığı ile dikkatimi çekiyordu. Hafta sonu cidden çok kalabalık, o sebeple hafta içinde gitme fırsatı buldum. Hem kapalı, hem de açık alanı var. Rahat ve ferah bir ortam sizi bekliyor. Şarküteri reyonu oldukça geniş. Hemen hemen her çeşit lezzeti bulabiliyorsunuz.

1
Hem göze hem de mideye hitap ediyor adeta… Yöresinden gelen birçok peynir, zeytin, pastırma, sucuk vs. var. Alışveriş yapabileceğinizi de sanırım söylememe gerek yok.

2
Sanıyorum ekmekler kendi üretimleri… Ekmek sepetindeki ekmeklerin sıcak olması ve masaya ilk olarak gelmesi, kahvaltıya başlamadan önce boş boş ekmek kemirmeye sebep olabiliyor :)

4
Tabakta neler olduğu çok net. Şarküteri reyonundan istediğinizden istediğiniz kadar seçebiliyorsunuz, tartıldıktan sonra masanıza servis ediliyor. Peynirler beyaz peynir ve eski kaşar. Bu tabağın fiyatı 15 lira. Fazlaca yüksek…

3
 Buraya bu sucuklar için bir kez daha gelirim, çok net. Porsiyon doyurucu ve gerçekten çok lezzetli. Birkaç satır yukarıda bahsettiğim ekmekler şimdi daha çok lazım olacak :)

5
Hellim-sucuk birbirine çok yakışıyor, çok da severim. Porsiyona bir adet şiş geliyor, aynen fotoğraftaki gibi. Sucuktaki bolluğu bu tabakta maalesef göremiyorum, üstelik ikisi aynı fiyat.

6
Kızarmış hellim peyniri sınıfta kaldı. Sucukta olan hellim ile bu peynirin farklı olduğunu sanmıyorum ama belki az pişirilmesinden dolayı tadı-tuzu yoktu. Çiğ olarak sevmediğim için bir adetten sonrası gelmedi.

8
Oldukça geniş bir menüsü var. Günün her saati tercih edilebilir. Haftanın yedi günü sabah 7, gece 23 arası açık.

9
10ŞAHİN GURME
Bağdat Cad. No:165-A Selamiçeşme
0216 350 3838

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap