Dönerci Sadık Usta - Aksaray - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kebap nerede yenir?

Dönerci Sadık Usta – Aksaray

26 Haziran 2014

1

Sadık Usta, İstanbul’un en iyi dönercileri arasında yer alıyor. Aksaray’da küçücük ve salaş bir dükkan. Kapısının önündeki masalarda yer bulursanız kendinizi şanslı görmenizde hiçbir sıkıntı yok bence. Aksi halde ayakta yersiniz :)

Sadık Usta 1982’den beri hizmet veriyor.  Salaş, konfordan uzak, lezzetli bir döner yemek istiyorsanız Aksaray civarındaki en doğru adres. Üniversite yıllarında bu lezzetle tanışmıştım ama yıllar sonra kaleme almak nasip oldu. Öğle vakitlerinde 20-30 kişinin kuyruk olduğu zamanları bilirim, tıpkı Beşiktaş’taki Karadeniz gibi. O sebeple öğle yemeği saatinin biraz geçmesini bekleyebilirsiniz. Saati çok geçirmeyin, kalmayabilir.

Dükkan küçücük, sanırım 3-5 metrekare kadar. Dükkanın önünde 6 masa var. Dükkanın hemen yanında, alt katta 6-7 masalık bir bölüm daha var; klimalı :)

4

Dönerde koyun ve dana karışık olduğu için biraz yağlı. Eğer yağlı et sevmiyorsanız porsiyon söylediğinizde o yağ sizi rahatsız edebilir. Sadık Usta’yı tercih edenler genellikle çeyrek ekmek duble ya da yarım ekmek duble yiyor. Ekmek ya da pide arasında döner, domates ve biber ile servis ediliyor. Etin tadını bozacak yeşillik, patates ya da soğan yok. Dönerin yanına mutlaka ama mutlaka açık ayran isteyin. Birçok dönercideki açık ayrandan çok daha güzel.

3

Salaş lezzetlerde hijyen en büyük problem olabiliyor. Sadık Usta, tek kullanımlık tabak ve çatal kullanıyor. Hijyen açısından oldukça elverişli ama çatalı dönere her batırdığımızda köpük  tabağa saplanması keyif kaçırıyor :)

2

Fiyatlar oldukça uygun. Porsiyon 12, yarım 6, çeyrek 4, kola 2 ve ayran 1,50 lira.

DÖNERCİ SADIK USTA – AKSARAY
Haseki Sultan Mah. Münif Paşa Sok. No:59 Fatih
Yusufpaşa tramvay istasyonu ve otobüs durağının orada belediyenin düzenlediği bir alan var. O alanın oradaki merdivenlerden yukarı çıkıp, 10-15 adım attığınızda sağınızda kalıyor.

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap