Rengigül Galeri&Cafe - Bozcaada - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Rengigül Galeri&Cafe – Bozcaada

03 Ağustos 2013

foto1

Rotada Bozcaada var… Rengigül Galeri&Cafe, ada pazarından alınan sebzeleri ve ev yapımı reçelleri sizlerle buluşturuyor. Yıllara meydan okuyan ağaçların gölgesinde önce kahvaltı sonra da kahvenizi yudumlayabileceğiniz şirin bir yerden bahsediyorum bu kez…

Bozcaada sokaklarındayım… İlk kez gittiğim Bozcaada’nın her sokağını en ayrıntısına kadar gezmek için yürüyorum. Her sokak rengarenk, temiz ve leziz kokulu… İşte gelişigüzel dolandığım sokaklardan birinde karşıma Rengigül Galeri&Cafe çıktı. Birkaç ay öncesine kadar aynı çatı altında çalıştığımız Ceren ve Çağatay, birçok insanın hayalini gerçekleştirmiş. Kurumsal kimliklerinden kurtularak kısa bir süre içerisinde adaya yerleşmişler ve bu mekanın işletmesini devralmışlar.

1

Diğer sokaklara nazaran daha sessiz, sakin ve gölge… Dışarıda 4-5 masa var. Adından da anlaşıldığı gibi içeride oldukça güzel zaman geçirebileceğiniz bir de sanat galerisi var. Kahvaltınız hazırlanırken vaktinizi burada harcayabilirsiniz.

3

Gördüğüm kadarıyla adada her yerde serpme kahvaltı ve adanın pazarından alınan sebzeler-meyveler taze taze servis ediliyor. İstanbul’dan geliyorsanız eğer birçok noktada adaya özgü kahvaltıda aynı tadı alabilirsiniz. Domates ve gelincik reçeli farklı bir tat, her zaman kolay kolay bulamazsınız. Adaya gelmişken denemenizi tavsiye ederim.

kahvalti

Domates, salatalık ve biber adada haftalık kurulan pazardan alınıyor. Domatesin kokusunu çeke çeke yedim adeta… Dedim ya İstanbul’dan geliyorum ve böylesine lezzetli sebzeleri her zaman bulamıyorum. Zeytinyağıyla 2-3 dilim ekmeği çok rahat yiyebilirsiniz. Sebzelerin üzerinde ise limon kekiği var. Etlerde kullanılan dağ kekiğininin daha yumuşağı ve lezzete lezzet katıyor.
domates1

domates

Adadaki birçok işletmede olduğu gibi burada da fiyatlar bir panoda yazıyor. Kahvaltıyı, Ceren ve Çağatay’ın muhabbetini ve ortamı beğendim. Yolunuz Bozcaada’ya düştüğünde buraya gidin derim.

2

RENGİGÜL GALERİ&CAFE
1876’dan kalma bir Rum evi olan Rengigül Konukevi’nin hemen arkasında kalıyor. Konaklama için de konukevini tercih edebilirsiniz, eğer boş oda bulursanız :)

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

2 Yorum

  • samet akar 06 Ağustos 2013 at 15:25

    yine güzel bir inceleme olmuş masanın görüntüsü iştah açıcı bozcaada ile ilgili yazılar bekliyorum iyi günler.

  • Yorum Yap