+ Profiterol - Cihangir - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Keyif yerleri, Kuytu köşe

+ Profiterol – Cihangir

07 Ekim 2013

4
İstanbul’da profiterol deyince herkesin aklına İnci gelir. İnci’nin yeri her zaman farklıdır ama bu profiterolcü de başka… Cihangir’deki Plus, gece tatlı krizlerine girenleri sevindiriyor ve geç saatlere kadar evlere servis yapıyor. Tatlılar günlük ve nefis…

+ Profiterol, ya Plus Profiterol de diyebiliriz; Cihangir’de… 10 metrekare dükkanda, dükkanın büyük bir bölümünü tezgat kaplıyor zaten. Lezzetli mi lezzetli ürünler sergileniyor bu şirin yerde. Profiterol almak için gitmiştim ama elime de ekler tutuşturuldu, iyi de oldu. İkisi de çok güzeldi. Ayrıca burayı bilenler, daha önce keşfetme şansına sahip arkadaşlarım sütlü tatlılarını da anlata anlata bitiremiyor.

Burada oturup tatlınızı yemeniz çok zor, konsept olarak paket servis üzerine kurulmuş. Ya da benim yaptığım gibi tatlınızı alıp, evinize ya da Fındıklı Sahil’e inebilirsiniz.

2
İsminde profiterol var ama bir üst satırda belirttiğim gibi dükkanda profiterol ve ekler dışında başka ürünler de var. Ben gittiğimde yoktu ama limonlu ekleri de tavsiye edildi. Sütlü tatlıları ve Atatürk Orman Çiftliği marka dondurmaları da satılıyor. Profiterol siparişini beklerken, ekler ikram edildi. Günün sonu olduğundan tepsi artık bitmiş durumda. Saat gecenin 11’i, eklerler taze ve leziz.

3
Profiterol de ekler gibi hafif ve taze. Çoğu zaman profiterol alırken, sosunu az isterim; çünkü ağır olur. Ama bunda öyle bir şey olmadı. Hatta fazlasıyla sos koyulduğunu düşünüyorum ki; kaşık kaşık yedim, bitmek bilmedi!

5
Kredi kartı, Sodexho ve Ticket geçiyor. Cihangir dışında bütün Beyoğlu çevresine, Karaköy, Tophane, Beşiktaş, Nişantaşı, Dikilitaş ve yakınlardaki başka pek çok semte de servis yapılıyor.

4
Dediğim gibi dükkanda yer olmadığından ya eve sipariş yapıyorsunuz ya da tatlınızı alıp sahile inebiliyorsunuz. Ben tatlımı aldım ve sahile indim. Lezzetli ve taze profiterolü, gecenin bir yarısı İstanbul manzarası eşliğinde mideye indirdim. Porsiyonu 7 lira.

1

+ PROFİTEROL – CİHANGİR
Fındıklı’daki tramvay durağından yukarıya doğru çıkarken solunuzda Akbank var. Akbank’ın önündeki merdivenlerden çıktığınızda göreceksiniz.

Pürtelaş Hasan Efendi Mah. Akyol Sok. No: 1/A
212 2435900

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • HotSauce21 09 Ekim 2013 at 12:56

    Yenihayat’ın Tadı’nda yazılanları okuduğumuzu birkaç gün içerisinde deneme serimizi bozmadık ve +Profiterol siftahımızı yaptık. Şubedeki 7 arkadaş olarak kurbana mı yoksa profiterole mi girsek sorusunun cevabı sitedeki görüntüler sonrasında profiterol oldu. Sağolsunlar, siparişi verdikten çok kısa bir süre içinde hem verdiğimiz profiterollerin hem de ikram olarak gönderilen eklerlerin gelmesiyle akşam 4-5 gibi zirve yapan şeker ihtiyacını ziyadesiyle giderdik. Profiterollerin a-z’ye çok taze olması öncelikli olarak haneye büyük bir + olarak yazıldı, donuk değilde tam tersine akışkan olan sosun lezzetide harikaydı. İçindeki krema ve hamurun da taze ve son derece lezzetli olması ben dahil hemen herkes için “yediğim en iyi profiterol” yorumlarını haklı çıkardı. Önceden de söylediğim gibi eklerlerin ikram olarak gönderilmesi gerçekten çok hoş bir hareketti, tekrardan teşekkür edelim, ki eklerler de lezzet olarak gerçekten farklı bir boyuttaydı. Mekanın adından dolayı belki biraz arka planda kalıyor olabilir ama eklerlerin mutlaka denenmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Beşiktaş’ta yediğim Pasta Sanatı’ndaki eklerlerden aldığım tadı burda da yakalamış olmam güzel oldu.

    Yapanların ve tanıtanların eline sağlık…

  • Yorum Yap