Privato Cafe - Galata - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Privato Cafe – Galata

27 Ocak 2015

Kahvaltı yapmaktan büyük keyif aldığım bir yeri henüz yazmadığımı farkettim. 2-3 ayda bir gitmeme rağmen ve “Nerede kahvaltı yapabilirim?” diyen arkadaşlarıma sıklıkla önerdiğim ve her gidenin memnun kaldığı bir mekan burası.

Kahvaltıyı seven bir insanım. Instagram’dan takip edenler de aynı şeyi söyler. Galata’daki Privato, sürprizlerle dolu bir yer. Anneanne evini anımsatan, hatırlatan bir mekan. Her şey ince düşünülmüş, detaylı düşünülmüş. İçeri adım attığınızda sağa sola bakarak, tabloları inceleyerek, ahşap masalarla ilgilenerek dakikalarca zaman geçirebilirsiniz. En arkada küçük bir balkonu var, oradan Galata Kulesi’ni görmek mümkün.

peynir_privato_kahvalti_galata

Privato, İtalyanca bir sözcük olmasına rağmen ismiyle hiç ilgisi olmayan bir mekan. Türk ve Gürcü mutfağına sahip. Privato Cafe’nin sahibi Ekşi bey, ismi Ekşi ama hiç öyle biri değil. Ekşi bey, doğallığa, yapay olmayan malzemeye, mevsiminde olanları servis etmeye özen gösteren biri. Örneğin kışın gittiğinizde domates bulamazsanız şaşırmayın.

Peynirler yöresinden geliyor. Reçeller, şeker kullanılmadan orada yapılıyor ve tadımlık olarak masadaki yerini alıyor. Kızartılmış hellim peyniri, gözleme, tuzlu pancake kahvaltıya dahil. Menemen ekstra (11 lira) ve yiyebileceğiniz en iyi menemenler arasında olduğuna garanti ederim. Çay fiyata dahil değil ama bardağı 2 lira, bilginize. Kahvaltı ise 30 lira. İki kişiye yetiyor.

kahvalti_privato_breakfast_menemen

Gürcü yemekleri için de yine uğrayacağım. Ev yapımı şaraplarını çok duydum ve en kısa sürede denemek istiyorum. Hafta sonu kalabalık olduğunu söylememe gerek yok sanırım, o yüzden mutlaka yerinizi ayırtın.

PRIVATO CAFE – GALATA
Galip Dede Caddesi, Tımarcı Sokak No: 3/B
Beyoğlu / Galata
0212 2932055
http://privatocafe.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir