Pizza Reds - Asmalımescit - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Hamur işi olsa da yesek, Kuytu köşe

Pizza Reds – Asmalımescit

20 Aralık 2013

pizza1

Pizza severlere müjde! Gece eğlencesinin öncesinde ya da sonrasında lezzetli pizzalar yiyebileceğiniz Pizza Reds, Asmalımescit’te açıldı. Bildiğiniz bütün pizzacıları unutun, burası farklı ve değişik bir konsept…

Beyoğlu, Taksim ve Asmalımescit’e farklı bir lezzet ve konsept geldi. Pizza Reds’i bu sektörde ilk deneyimini yaşayan 3 genç ortak yarattı; Armağan Ükünç, Ogan Çaylayık ve Onur Erdem. 3’ü de markadan, pizza çeşitlerine kendi sevdikleri şeylere atıfta bulunarak bu işe imza attı.

Örneğin; Armağan’ın Liverpool taraftarı olmasından dolayı mekanın ismi Pizza Reds. Menüye baktığınızda ise; Frusciante, Yellow Submarine, Morrissey, Reflektor ve Morning Glory’nın yanı sıra Bay C. ve Kinyas & Kayra ile karşılaşacaksınız. Dükkanda sadece Britanya müziği çalıyor.

Pizza fırınından çıkan pizzalar ısı ve lezzet kaybetmemesi için özel vitrinde bekletiliyor. İsterseniz tekrardan ısıtıyorlar ama dilim pizza olayına çok sıcak bakmadığım için bütün pizza yemeği tercih ediyorum :) Bütün pizza 4 dilimden oluşuyor, kulağa abartılı gelebilir ama incecik hamurdan yapılan bu pizzalar gerçekten hafif.

2

Babylon Lounge’ın hemen karşısındaki 8 metre karelik mekan, dilim pizza ve take away şeklinde satış yapıyor. Akşam eğlencesinin öncesinde ya da sonrasında o civarda atıştırmalık fazla yer yok. Durum böyle olunca Pizza Reds, bu boşluğu lezzetli bir şekilde dolduracak gibi gözüküyor.

Soldaki dilim pizza domates sos, mozzarella, pepperoni, mantar, siyah zeytin ve yeşil biberden oluşan Kinyas & Kayra. Sağdaki pizza ise Morrisey; yani vejetaryen pizza. İçerisinde domates sos, mozzarella, kabak dilimleri, patlıcan dilimleri, mantar, siyah zeytin, yeşil biber var.

Acılı ve sade zeytinyağ pizzalara ayrı bir lezzet katıyor.

1

Pizzalar Bülent bey yapıyor. 17-18 yaşından beri işin içerisinde ve bir o kadar yıl da tecrübesi var. Nişantaşı’nda bir İtalyan restoranının da şefliğini yapmış ve pizzanın memleketi İtalya’da bu işin inceliğini görmüş, öğrenmiş.

Mutfak açık. Pizzanın nasıl yapıldığını en ince ayrıntısına kadar izleyebilirsiniz.

4

Dükkanın hemen önünde küçük bir tezgahta pizzanızı yiyebilir ya da Asmalımescit’in renkli sokaklarında bira ya da sarap eşliğinde keyif yapabilirsiniz.

7
Menüde 18 pizza var. Her gün bunlardan dört tanesi dilim olarak satışa sunuluyor. Pizzanın sergilendiği vitrin hiç boş kalmıyor. Bittikçe yenileri yapılıyor. Bütün pizza hangisinden isterseniz; malzemesi mevcut. Anında yapılıyor.

5

Mekan; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe gece 11’e, Cuma ve Cumartesi ise gece 3’e kadar açık. Pazarları ise kapalı.

6
Dilim pizzanın fiyatı 4 lira. Bütün pizza fiyatları ise 14-28 lira arasında değişiyor. Menü ve bütün pizza fiyatlarına detaylı olarak bu linkten ulaşabilirsiniz.

Not: Mekan 28 Eylül 2014 itibariyle kapanmıştır.

PIZZA REDS – BEYOĞLU
Jurnal Sokak, 3B, Asmalımescit
0212 251 0048
facebook.com/pizzareds

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap