Peynir severlere tavsiyem; Ariste Peynir Dükkanı - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Peynir severlere tavsiyem; Ariste Peynir Dükkanı

08 Mart 2016

5 yıldızlı otellerin toptan peynir tedarikçisi Aydın Süt, Ariste Peynir Dükkanı ile artık son tüketiciye de ulaşıyor. Beykoz’da bir dükkan açan Ariste, 200 çeşitten fazla peynir çeşidiyle adeta harika yaratıyor. Harikalar yaratıyor diyorum çünkü; son zamanlarda yediğim, beğendiğim peynirlerin neredeyse tamamı Ariste’den. Sevdiğim bir peyniri de değiştirmem pek mümkün değil, hem alıyorum hem de arkadaşlarıma öneriyorum.

ariste-peynir-beykoz-kahvalti-simit-2
200 çeşit peynire ilk başta inanamıştım ama gittim ve gördüm. Bu kadar çeşit arasından seçim yapmak elbette zor ama sevdiğim ve bildiğim peynirleri deneyerek yola çıkmak güzel. Ardından da bilmediğim peynirleri deniyor ve öğreniyorum. Örneğin; peynir bir canlıdır ve bakteriyle yaşar. Bakteriler atılmadan da satılması sağlığa zararlıdır. Yani; üç aylık bir peynir satılmamalıdır. Ayrıca; peynir ne kadar dinlenirse o kadar kıymetlenirmiş.

Krem peyniri satışı yapmayan Ariste, sürülebilir kıvamda Ezine inek peyniri tavsiye ediyor. Bence de en güzelini yapıyor. Mümkün olduğunca krem peynirinden uzak durmanızı tavsiye ederim. Ariste bir şarküteri değil ama kahvaltıyı tamamlayan yan ürünlerin satışı da var. Onların da bazıları butik üreticiden geliyor. Silivri’den gelen tepsi yoğurdu ile Yerlim Çiftliği’nin reçellerini tavsiye ederim.

ariste-peynir-beykoz-kahvalti-2

“Gidin ve kahvaltıda kendinizi şımartın” demek isterdim ama burada kahvaltı servisi yok. Bazı zamanlarda gruplar için kahvaltı verebiliyormuş ama siz yine de bir sorun, çünkü burası peynir tadıp, satın alabiliceğiniz bir yer sadece. “Beykoz’a peynir almaya mı?” gidilir diyenlerdenseniz eğer Macro Center ve Tazedirekt.com‘a bakabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir