Paris'teki favori adresim; Pierre Herme - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Seyahat

Paris’teki favori adresim; Pierre Herme

02 Haziran 2016


Pierre Herme’nin makaronları Paris’te aklımda kalan lezzetlerin başında geliyor. “Picasso of the pastry” diye anılan Fransız pasta şefi Pierre Herme’nin ismini yıllar önce duymuştum ama tatlılarının tadına bakma fırsatım hiç olmamıştı. Şefin tatlı kitapları da çok popülermiş, meraklısının bilgisine. Pierre Herme’nin Paris’te birçok şubesi var. Ben Champs-Elysees’nin (Şanzelize) başındaki Publicis Drugstore’a gittim. Alışveriş merkezine girip, kitapçıyı geçtiğinizde göreceksiniz. Burası sadece take-away, o sebeple fiyatlar yarım euro indirimli (tanesi 2€).

Çok çeşit makaron var. Öyle ki; bazı çeşitlerin nasıl tat verdiğini ve neye benzediğini çok merak ediyorum. Riske girmemek için klasiklerden seçtim. Naneli, fıstıklı-çikolatalı beni kendimdem geçirmeye yetti. Diğer çeşitlerden bazılarını ise şöyle sıralayabilirim; güllü, sütlü çikolata-passion fruit, tuzlu karamelli, gül-ayva, çikolata-kaz ciğeri, kestane şekeri, kuşburnu-incir-kaz ciğeri, mandalina-portakal, yeşil elma-kereviz-ekşi elma gibi…

Bu arada; buraya Paris’in en popüler tatlıcılarından biri olan Laduree’den çıkıp gittiğimi de eklemeyelim. Yaklaşık bir saat içinde iki farklı marka makaron deneyen biri olarak oyumu açık ara Pierre Herme’ye veriyorum. Paris’te makaron yiyeceğiniz yer sayısı oldukça fazla, elbette hepsini tatmak mümkün değil ama Laduree ile Pierre Herme arasında kalsam; açık farkla Pierre Herme’yi tercih ederdim.

Size en yakın Pierre Herme’yi bulmak için buraya tıklayın.

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir