Old Greek House - Ürgüp - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kebap nerede yenir?, Keyif yerleri, Seyahat, Yeme - İçme

Old Greek House – Ürgüp

13 Ağustos 2015

Kapadokya’da öyle güzel konaklar, öyle güzel avlular var ki… Old Greek House, Asmalı Konak’ın yanan konağı. Diziyle popüler olan konak, mezeleriyle ön plana çıkıyor. Yolunuz düşerse; bir şeyler atıştırmak ya da avlusundan soluklanmak için uğrayabilirsiniz. Köyü gezmeyi de sakın ola ihmal etmeyin.

Sinasos, şimdiki adıyla Mustafapaşa’daki Old Greek House Restoran, 1800 yıllarında inşa edilmiş bir konak. Ürgüp’e 5, Göreme’ye de 10 km. uzaklıkta. Kapadokya’nın en meşhur restoranlarından biri olarak biliniyor, meşhur olma sebebini girişte yazdım. Bir sonraki paragrafta biraz daha detaylı anlatacağım. Hem restoran hem de otel olarak hizmet veriyor. İki katlı ve 15 odası var. Girişte kocaman bir avlusu var. Burası restoran olarak kullanılıyor. Ben gittiğimde bayağı bir kalabalık olduğundan ve güneş vurduğu için avlunun fotoğraf çekmedim. İnce ve dar merdivenlerden üst kata çıkıp, konağı gezmeye devam edebiliyorsunuz.

oldgreekhouse_asmali_konak_1

Asmalı Konak dizisini izleyenler hatırlayacaktır, senaryo gereği yanan konak burası. Bu kadar popüler olmasının sebebi Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerini oynadığını dizi. Yanmasının sebebi ise 2002 yılı itibariyle günlük kirasının 100 milyondan 2 milyara çıkması.

oldgreekhouse_sarma_zeytinyagli_1

Barbunya, yoğurtlu kabak ve zeytinyağlı yaprak sarması beklediğimden daha iyiydi. Kiremitte köfte, hayalkırıklığı yarattı. Fırında pişirildiğini düşündüğüm köftenin sadece üstü pişmişti. Alttaki patateslerin de sadece dışarı bakan yüzeyleri pişmişti. Köfte ise tatsız ve kuruydu. Yine kiremitte, ince ince dilimlenmiş tavuk da tavsiye edildi ama denemedim.

oldgreekhouse_kofte_1

Eğer yolunuz düşerse hem köyü gezmek (Konaklar, kiliseler, okullar, köprü ve çeşmeler var), hem de soluklanmak için uğramanızı tavsiye ederim. En azından mezelerin tadına bakar ya da çay/kahve/bira/şarap içerek biraz soluklanabilirsiniz.

OLD GREEK HOUSE – ÜRGÜP
Davutlu Mahallesi, Şahin Caddesi No: 16, 50420
03843535306
http://www.oldgreekhouserestaurant.com
The tax of harmful category is largely not less than the prednisone generic deltasone compound. Continued in 1857 under the sharing national school of 
Buying Baclofen In Toronto Canada Best Prices Online Pharmacy No Script baclofen online Cheap Baclofen 25 mg To Buy In Uk Baclofen 25 mg Shipped From

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir