Num Num - Şaşkınbakkal - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Burger & Steak, Keyif yerleri

Num Num – Şaşkınbakkal

15 Mayıs 2013

11

Bağdat Caddesi’ndeki Num Num, cadde üzerinde uzun soluklu oturabileceğiniz, yemekleri standartın üzerinde olan bir nezih bir mekan. 0-12 yaş arası çocukları da düşünen Num Num, her yaştan her kesime hitap ediyor.

Bağdat Caddesi’ndeki Num Num’da hafta sonları yer bulmak oldukça zor… Bahçede oturmak için yoğunluğa göre ortalama 20-30 dakikayı gözden çıkarmanız gerekiyor, kapıdaki hanımefendiye ismini ve kaç kişi olduğunuzu yazdırıp; insanların kalmasını bekliyorsunuz. Bir pazar günü arkadaşlarımla Num Num’da öğle yemeği için sözleştik ve yaklaşık yarım saat bekledikten sonra yerimize oturduk. Masanın temizlenmesi 10-12, siparişin alınması 6-7, siparişin gelmesi de yaklaşık 30-35 dakika sürdü. Rakamlar yaklaşık, tam süre tutmadım elbette ama abartı değil. Hafta sonu olduğundan, her yerin bu derecede kalabalık olduğunu düşünürsek hoşgörü ile karşılamak gerekiyor.

a1

Num Num’ın İstanbul’da 6, Ankara’da ise 3 yeri var. İlk şubesini 2006 yılında Kanyon’da açan Num Num’ın yaratıcısı Mehmet Gürs, logodaki sevimli kargayı “muzur çocuğa” benzettiğini bir yerde okudum ama nerede tam hatırlamıyorum. 0-12 yaş arası çocukların sıkılmayacağı ve ebeveynleri gibi keyif alabileceği bir yer. Yemekler leziz, birçok çeşit var. Elbette hepsinin tadına bakmak mümkün değil ama şimdiye kadar Num Num’dan kötü bir yemek yiyerek kalktığımı hatırlamıyorum. En büyük sıkıntısı genelde servis…

1

Açılışı nachos ile yaptım. İster dana etli, ister tütsülenmiş tavuklu, ister sade cheddar peyniri ya da “hepsi karışık” seçeneği var. Bir Meksika restorantı kadar adından söz ettirmese de başlangıç olarak tercih edilebilir. Doğru bir seçim yaptığımı yediğinizde anlayabilirsiniz. Dana etli nachosların üzerinde hafif acılı jalapeno biber var. Sos olarak da avokado, domates, sivri biberden yapılan guacamole, ekşi krema ve “Pico de gallo” ile sunuluyor.

2

Bir büyük nachos üç kişiye başlangıç olarak yetti. Fiyatı 24,25 lira.

13

Num Num’un patates kızartmalarına bayılıyorum. Biberiyeli fırınlanmış patatesler, fırında levrek siparişinin yanında ayrı olarak geliyor.

6

5

Yemeğin yanında bira söylüyorum. Num Num’ın ince uzun bardakları tercih sebebim ama pazar yoğunluğundan olsa gerek ellerinde istediğim bardaktan yoktu. Tercihim Efes fıçıdan yana… Menüdeki bira çeşitlerine bakıyorum; “Efes fıçı, Bomonti, Mariachi, Miller, Gusta, Becks, Budweiser, Sol, Amstel, Heineken, Peroni, Fuller’s, Brooklyn Lager ve Schneider” var. 50’lik Efes fıçı 13,75 lira. Diğer biralar ise 12 ile 18,75 arasında değişiyor.

3

Bu bira yemeğin sonundaki cila birası :) Sıralamayı bozmaması için buraya koydum, hem yemek yiyip, hem bira içip hem de kuruyemiş yemiyorum :)

4

Fırında levrek tam bir olay. Masaya geldiği andan itibaren kokusu ve görünüşü alımı başımdan aldı, keşke levrek isteseydim diye düşündüm. Fırında domates, Kalamata zeytin, kapari, soğan, limon ve taze otlu levrek… Yanında da bir dilim yumuşacık köy ekmeği…(Fiyatı 26,5 lira)

7

8

Bir diğer yemeğimiz ise fırında mozzarella ve jambonlu tavuk oluyor. Domates soslu spaghetti, fırında mozzarella ve dana jambonlu tavuk da bizden geçerli not aldı. Fiyatı 24,5 lira.

14

9

Bonfile schnitzel (28,75 lira) ise dana etinden yapılıyor. Pane olmuş bonfile schnitzel, müthiş patates salatası lezzeti ikiye katlıyor.

10  12

Bağdat Caddesi 339/A Erenköy-İstanbul
0216 358 66 00
www.numnum.com.tr

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap