Nakliman Köfte - Üsküdar - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kebap nerede yenir?, Kuytu köşe

Nakliman Köfte – Üsküdar

18 Aralık 2013

k1
İstanbul’da semt ve esnaf lokantası kültürü her geçen gün azalıyor. Üsküdar Doğancılar’daki Nakliman Köfte; senelerdir aynı hizmet ve lezzetle müşterilerini ağırlıyor. Leziz köftelerin yanı sıra piyazını mutlaka ama mutlaka tatmalısınız.

Nakliman Köfte bir aile işletmesi. Mekan sahibi Cemalettin Ertop, 1977 Balkan Boks şampiyonu. Küçük yaşlarda diğer çocuklardan çok dayak yediği için kendini savunmak adına boksa başlamış, ardından da milli takım seviyesine kadar çıkıp, “Demir Yumruk” lakabını almış. Köftecinin ismi de oradan geliyor. Cemalettin beye eşi Selver hanım da yardım ediyor. İkilinin muhabbeti çok keyifli.

Mutfak Sırları’yla (@mutfaksirlari) harikalar yaratan Nilay Tulum’dan öğrendim burayı. Kendisini takip etmiyorsanız, mutlaka takip edin!

6
Nakliman Köfte’nin seyyar tezgahtan dükkana uzanan bir hikayesi var. Duvarlar ve masa camlarının altı mahalleli dostların, müşterilerin fotoğraflarıyla kaplı. Her geçen gün o fotoğraflar çoğalıyor.

7
Eski, sanayi tipli bir mangalda pişiyor lezzetli köfteler… Köfteler “anne köftesi” gibi, hem büyük hem de pamuk gibi. Ama köfteden daha çok etkileyen bir şey varsa o da piyazı… Bir piyazı var ki son zamanlarda yediğim en iyi piyaz. İspir fasulyesinden yapılıyormuş, resmen konuşuyor!

2

k1
Piyaz görüntüsüyle de “Ben lezzetliyim arkadaş” diyor adeta… Zeytinyağ ve biraz nar ekşisiyle süsleyip afiyetle yiyebilirsiniz. Köftenin porsiyonu 8, piyaz ise 5 lira.

3
NAKLİMAN KÖFTE – ÜSKÜDAR
Aziz Mahmut Hüdayi Mh. Doğancılar Cd. No: 79 Üsküdar
0216 334 10 45
http://www.naklimankofte.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap