Naan Bakeshop - Moda - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri

Naan Bakeshop – Moda

10 Ekim 2014

2

Moda yeni bir mekana kavuştu. Ekmeklerini kendi üreten ve yöresel lezzetlerle keyifli kahvaltılara imza atan Naan Bakeshop, kısa bir süre önce açıldı. Menüsü sade ve kahvaltılık adına isteyebileceğiniz her şey mevcut. Kesinlikle tavsiye ederim.

Mekanın ismi Naan, eski Osmanlıca’da “ekmek” anlamına geliyormuş. Naan Bakeshop, kısa bir süre önce Moda’da hizmete başladı. Amerikan, Fransız, İtalyan ve Ortadoğu’dan farklı ekmek türlerini tadabileceğiniz ve kaliteli ürünlerle kahvaltı hazırlayan yeni bir soluk…

6

Moda çok kaliteli ve keyifli bir mekana kavuştu. Zamanında Reşitpaşa’da bulunan Naan Bakeshop, kulaktan kulağa yayılan lezzetiyle İstanbul’un ünlü mekanlarına ürünlerini veriyordu. Artık ürünlerini ağırlıklı olarak müşterileri için hazırlıyorlar. Moda Caddesi No: 113’e yeni açıla Naan Bakeshop’ta en lezzetli ekmekleri bulabilirsiniz. Ekmekler bir alt katta hazırlanıyor, isterseniz satın alın, isterseniz kahvaltıda tadın.

Kendi mayasını kendi tutan, hamurunu uzun süre mayalayan, elle kesen ve elle şekil veren üretim anlayışı pek fazla yok. Naan Bakeshop, Reşitpaşa’daki tecrübesinin ardından artık Moda’da İstanbullular için bu açığı kapatmaya çalışıyorlar.

4

Mekanın ortaklarından Onur beyin tavsiyesiyle “Croque Naan” masaya geldi. Ekşi mayalı köy ekmeğinin üzerine, Kars gravyeri, dijon hardallı sos ve füme et koyuyorlar. Tost gibi kapatıp üzerine de göz yumurtayla servis ediyorlar. Porsiyon olarak doyurucu olmasının yanı sıra bir o kadar da lezzetli. Bir kişinin kahvaltısı olabilecek boyutta, iki kişiyseniz eğer paylaşmanızı tavsiye ederim.

77

Croque Naan’ın yanı sıra menüden seçilen kahvaltılıklar da masadaki yerini aldı. İster ayrı ayrı isterseniz de “Moda Kahvaltısı” adı verilen serpme kahvaltıdan sipariş verebiliyorsunuz. Moda Kahvaltısı’nda yok yok… Ezine ve İzmir tulum, ızgara sepet peynir, karışık zeytin, domates, salatalık, tatlı bahçe biberi, muamara, reçel çeşitleri, tahin pekmez, bal kaymak (karakovan), lavantalı zeytinyağı, mandra tereyağı, taze mevsim meyveleri, Artizan ekmek sepeti (ekşi maya köy ekmeği, cevizli üzümlü tam buğday, sokak simidi) ve bir demlik çay.

3

Artık her yerde yöresel lezzetlere rastlıyorsunuz. Burası da o çizgiyi devam ettiriyor. Tatlı bahçe biberi ile Ezine ve İzmir tulumu lezizdi.

5

Mekan yeni olduğu için henüz tabelası bile asılmamıştı. Sanırım kısa zamanda asarlar. Cadde üzerinde olduğu için rahat görebilirsiniz, adres bilgisi aşağıda bulunuyor.

dikey copy

Croque Naan’ın fiyatı 17 lira. Yumurta ve omlet çeşitleri 7, ekmek üstü lezzetler 15-17, Granola ise 11 lira. Kahve fiyatları 5-8, ev yapımı limonata ve vişne suyu 9, Niğde gazozu ve maden suyu 6, fincan çay 4 ve su 3 liradan satılıyor.

NAAN BAKESHOP – MODA
Moda Caddesi No: 113
instagram.com/naan_bakeshop

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap