Mustafa'nın Kayfesi - Gökçeada - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Mustafa’nın Kayfesi – Gökçeada

28 Ağustos 2014

2

Mustafa’nın Kayfesi, Gökçeada’da en sevdiğim ve huzur aldığım yerlerin başında geliyor. Sıcak havaya aldırmadan serin bir ortamda ister kahve, ister muhallebi, isterseniz de kahvaltı yapabilirsiniz.

Geçtiğimiz sene Bozcaada, bu sene de Gökçeada’ya gitme fırsatım oldu. İki ada, ada olmasının dışında birbirine hiç benzemiyor. Daha sessiz ve sakin bir ada olan Gökçeada, kafa dinlemek ve şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler tarafından daha çok tercih ediliyor. Sizlere bu yazıda Mustafa’nın Kayfesi’ni anlatmaya çalışacağım. Baştan söyleyeyim, Ada çok büyük ve mutlaka bir araca ihtiyacınız olacaktır.

1

Kaleköy’deki çay bahçesi ya da kahve diyeyim, bolca huzur ve sakinliğin başkenti sanki… Tarihi bir çınar ağacının altındaki bu mekanın hemen yanında da bir kilise bulunuyor.

4

Kaleköy’deki çay bahçesi; doğma büyüme Kaleköy’lü olan Mustafa tarafından açılmış ve işletiliyor. Sabahları zengin bir kahvaltısı da varmış ama denemedim. Damla sakızlı kahve ve damla sakızlı muhallebi ise geçer not aldı. Sıcak havaya aldırmadan, serin bir ortamda uzun saatler geçirebileceğiniz bir yer burası.

5

Menü ve fiyatlar; Bozcaada’ya kıyasla çok uygun diyebilirim.

3


MUSTAFA’NIN KAYFESİ – GÖKÇEADA, KALEKÖY
Kaleköy Kilisesi Meydanı, Çınaraltı
www.mustafaninkayfesi.net

GÖKÇEADA’YA NASIL GİDİLİR?
Eğer özel aracınızla Trakya tarafından geliyorsanız, Gelibolu’yu geçtikten sonra, Eceabat’a 2 kilometre kala Kabatepe sapağını göreceksiniz. Buradan içeri girdiğinizde yol sizi limana götürecek. Feribot saatleri düzensiz ve saatlerin değiştiğini oradayken öğreniyorsunuz. İki çeşit feribot var. Hızlı gidene denk gelirseniz 1 saat 20 dakika. Yavaş giden ise 2 saatte gidiyor. İstanbul-Gökçeada yaklaşık 4-5 saat sürüyor. Eğer otobüsle gelecekseniz, her gün İstanbul’dan Truva Turizm ve Metro Turizm’in seferleri mevcut.

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap