Munchies Crèpe&Pancake - Kadıköy - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Hamur işi olsa da yesek, Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Munchies Crèpe&Pancake – Kadıköy

05 Ocak 2014

9
Kadıköy, farklı bir işletme kazandı. Lezzetli pancake ve krepleri bulabileceğiniz Munchies Crèpe&Pancake birkaç ay önce açıldı ve kısa zamanda tercih edilen bir yer oldu. Denedim, beğendim ve tavsiye ediyorum…

Kadıköy Anadolu Lisesi’ne inen caddenin hemen başında, Moda İlköğretim Okulu ve Mopaş’ın yanında yer alıyor. Konum itibariyle çok güzel bir yere sahip. Köşe dükkan, ister ocakbaşı gibi önünde; isterseniz de masalarda oturup yiyebilirsiniz. Kapının önünde 5 masa ve ısıtıcı var.

Pazartesi kapalı, onun dışında her gün sabah 8’den akşam 21-22’e kadar açık. Kredi kartı geçiyor.

8
Tezgahın arkasında mekanın işletmecilerinden Can (mavili) duruyor. Kız arkadaşıyla birlikte hayata geçirmişler bu projeyi… Kız arkadaşı da işin mutfak kısmında.

 

4
Pancake’in pişmesi yaklaşık bir dakika bile sürmüyor. Izgarada aynı anda iki porsiyon pancake yapılıyor ve sıcak sıcak servis ediliyor.

1
00
Sos konusunda zenginler… Sanırım bir tek beyaz çikolata yok. Meyveler taze ve reçeller el emeği, göz nuru… (Ayva reçeli tavsiye)

2
Yerli-yabancı birçok markanın ürünü var. Burada bulmak zormuş,  yurt dışından getirtiyorlarmış. Yer fıstığı parçacıklı ezmenin tadına doyum olmuyor. Ayrıca; pancake denilince akla gelen maple şurup, Türkiye’de akçaağaç şurubu olarak biliniyor. Şuruplu pancake; ayrı bir güzel.

3
5
Pancake’in yanında çay servis ediliyor, sallama değil; demleme çay…. Çay istemeyenler için soğuk içecek ve kahve seçenekleri var, espresso başarılı. Fiyatı 5 lira.

7
Fiyatlar girişte yazıyor. Tatlı-tuzlu krep ya da pancake tercihi tamamen size kalmış. Menü de yapmışlar, fiyatlar uygun.

6
MUNCHIES CRÈPE&PANCAKE
Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad. 62/A Moda
(0216) 336 3039

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap