Mums Cafe - Karaköy - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri

Mums Cafe – Karaköy

02 Mayıs 2014

4

Kahvaltı tercihim genelde deniz kenarı oluyor ama son zamanlarda Karaköy bir canlandı, pir canlandı. O canlılık beni içine çekiyor. Karaköy’de “İyi ki var” dediğim bir mekan burası; Mums Cafe. Günün her saatinde, bana göre özellikle kahvaltıda mutlaka uğramanız gereken bir yer.

Bu yazıyı aylardır yazmamış olmam kesinlikle benim ayıbım. Ben gittiğimde daha açılmamıştı, hazırlıklar tam gaz ediyordu. İlk ben yazacağım diye de heyecanlıydım ama bir türlü fırsat bulamadım. Araya çok zaman girdi ve ben üstüne en az 5 kez daha Mums’a gittim ve bu yazıyı ancak şimdi yazabiliyorum.

Ve ayrıca bir paragraf da sevgili Yıldız’a. Muhteşem bir mekan yaratmış ve Yenihayatintadi.com’un temelleri atılmadan önce “Tuz ve Karabiler” ile harika yerler keşfeden Yıldız’dan fikir almıştım. Her şey için bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine. Yolu açık olsun :)

88

Mekanın her köşesinde ince ayrıntılar mevcut… Lambaların üzerindeki danteller, duvara asılı notlar. Girişte hemen bir telefon var. Süs sanabilirsiniz ama “Alo” diyor.

5

Açık büfede canınızın çektiği her şeyi bulabilmeniz mümkün. Ne fazlası sizi rahatsız ediyor, ne de “keşke şu da” olsaydı diyeceğiniz bir çıkıyor. Tabağınızı doldururken, birkaç adım ötedeki fırından gelen mis kokular ise aklınızı dağıtıyor.

1

O büfeden benim tabağım bu şekle girdi. Peynir topları gerçekten inanılmaz bir tada sahip. Daha fazlasını almaya utandım, evet ben utandım :)

İster içeride, isterseniz dışarıda oturabiliyorsunuz. Kapının önü oldukça keyifli. Yol üstü olsa da çok fazla araç geçmiyor. Sağ çaprazdaki simit fırınından gelen kokular da kahvaltıya ayrı bir güzellik katıyor.

7

Simit fırını demişken, simitler de oradan alınıyor. “Galata Simitçisi“ne daha önce yer vermiştim. Trabzon ekmeği hariç hemen hemen tüm hamur işlerini kendileri yapıyor.

2

Açık büfe bitmek bilmiyor, bu mozaik tatlısını peynir alırken bile kesiyordum. Kahvaltının ardından elbette tadına baktım, yanında nefis latte’yle.

3

Mekanda denediğim her şey gerçekten çok güzel. Canınız ne çekerse hiç tereddüt etmeden yiyebilir ya da canınız çekmese bile deneyebilirsiniz. Her gittiğimde farklı şeyler yiyor ya da içiyorum.
Açık büfenin fiyatı 30 lira. Sandviçler 15-19, salatalar 15-22, kahveler 5-10 lira arasında değişiyor.

6

MUMS CAFE – KARAKÖY
Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi Fransız Geçidi Sokak Kapı: 1 Daire: 16
0212 245 9848
www.mumscafe.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap