Mini Eatery - Moda - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Burger & Steak, Keyif yerleri

Mini Eatery – Moda

23 Eylül 2015

Moda sımsıcak ve lezzetli bir mekana kavuştu. Adı; Mini Eatery… 70 gramlık mini burgerler yapan işletme, iki genç şefin ortak girişimi. Yolunuz Moda ya da civarını düştüğünde denemenizi tavsiye ederim.

Kadıköy’deki Kaldırım, Ayı ve Zeplin’in hafta sonu ve özellikle de akşamları ne kadar hareketli olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Hemen yanındaki sokakta da Fil ve yeni açılan Bir Fabrikası’nı düşünürsek, Mini Eatery harika bir yerde. Kısacası Moda Caddesi No: 55. Ben keşfettiğimde henüz daha birinci gününü doldurmamışlardı, tesadüfen önünden geçtim. Yeni açılan işletmelerin oturması için yaklaşık 6 ay beklerim ama bu kez iç sesimi dinledim. İyi de yapmışım. Umarım ilerleyen zamanlarda da aynı başarıyı sürdürürler… Mekan, adından da anlaşılacağı gibi mini burger yapıyorlar. Menüdeki bonfile burger 40, diğerleri ise 70’er gram. Yan ürünler de var, hatta soğan halkasının dondurulmamış olduğunu öğrenince sevindim. Dükkandaki tek dondurulmuş ürün, hemen hemen her yerde olduğu gibi patates kızartması.

Dükkan açmak, işletmek gerçekten zor iş. Kirasından elektriğine, suyundan stopajına dert. Ortaklardan Naz, ızgara başında. Geçmişinde Ristorante Italia di Massimo Bottura var. Emre ise servis ve müşteri tarafında. O da The Marmara’nın mutfağından geçmiş.

Menü 6 adet hamburgerden oluşuyor. Cheeseburger, şamburger, acıburger, fümeburger, bonfile burger ve vejeteryan burger. Şamburger, fıstık soslu bir burger. Acı sos gibi onu da kendileri yapıyor. Hazır kullanmamaları sevindirici. Farklı çeşitler üzerinde de çalışmalarına devam ediyorlar. Sanıyorum ki biraz otursun, önlerini görsünler, ilerleyen zamanlarda çeşit artar. Fiyatlar 7,75-11,5 lira arasında değişiyor.

“Mini Tadım” menüsünde mekandaki 6 burgeri de tadabiliyorsunuz. Toplamda 320 gram et + vejeteryan hamburger yemiş oluyorsunuz. Menü iki kişiye yetiyor ve fiyatı 50 lira. Alkol yok, 12-02 saatleri arasında açık. Bilginiz olsun.

MİNİ EATERY – MODA
Moda Caddesi No: 55
0216 3365999

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir