Maple Barrel Pancake - Fenerbahçe - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri

Maple Barrel Pancake – Fenerbahçe

03 Ocak 2015

3

Pancake yapmak oldukça kolay ama yanındaki malzemeleri bir araya getirmek zor… Durum böyle olunca elinizi una bulamadan, pancake oldu mu, yandı mı derdi yaşamadan kendinizi dışarı çıkıp lezzetli pancake yiyip, farklı soslar deneyip kahvaltınıza renk katabiliyorsunuz. Sabah 8, gece 2 arası olan Maple Barrel, yazın ise 24 saat açık olacakmış. Gelsin kaloriler! :)

Maple Barrel Pancake&Crepe&Coffee yaklaşık 2 hafta önce Fenerbahçe’de açıldı. O kadar yeni ki henüz wireless bile bağlanmamış. Bodrum Mantı’nın hemen yanında. Lokasyon iyi, park yeri genelde var. Hatta vale bile mevcut. Maple Barrel’in hem iç hem de dış mekanı var. İç ve dış tasarım Ayı Pub’ı anımsatıyor. Havaların soğuması sebebiyle kapıyı kapattıklarında içerideki duman rahatsız ediyor. Ama o sorun kısa zamanda çözülecekmiş. Ne de olsa 2 haftalık mekan, eksikliklerin çıkması gayet normal. Dışarıda ısıtıcılar var, bilginize.

2

4 adet pancake, 12 sos (Meyve olarak muz ve çilek var) ile servis ediliyor. Reçel sevdiğim söylenemez ama o sosların arasında bir sos var ki, beni bitirdi; süt reçeli… Nutella’yı fıstık ezmesini bir kenara bıraktım, süt reçeline adeta yumuldum. Süt, şeker ve kabartma tozuyla hazırlandığını tahmin ediyorum. Tarifi kolay gibi gözükse de yapımının zor olduğunu düşünüyorum. Tadı karameli andırıyor. Pancake sevenler bilir, pancake maple şurupsuz olmaz. Bizdeki adıyla akçaağaç şurubu. Soslar bittikçe ücretsiz olarak yenileniyor.

Taze meyve bulundurmak bu tip işletmeler için biraz zor. Metro imdada yetişiyor ama mevsiminde olmayan meyveler tatsız oluyor. Godiva’da bile lezzetsiz çilek yedikten sonra çok takılmamak gerekiyor.

1

Şaşkınbakkal’da The Crepe Escape, Moda’da da Munchies Anadolu Yakası’nın pancake ve krep eksiğini kapatıyordu. Maple Barrel de bu işletmelere bir anlamda komşu geldi ve iyi de oldu. Porsiyon 15 lira. Bir sonraki gidişimde krep deneyeceğim. Kahvaltının ardından orta kalitede kahve de içebilirsiniz.

MAPLE BARREL PANCAKE & CREPE & COFFEE
Fenerbahçe Mahallesi, Fener Kalamış Caddesi No:67/b Kadıköy
http://www.maplebarrel.com.tr

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir