Mangerie - Bebek - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri

Mangerie – Bebek

21 Haziran 2014

8

Kahvaltı için İstanbul’un en iyi adreslerinden biri Mangerie… Mangerie’nin serpme kahvaltısı, manzarası ve kahvaltının sonuna da pancake eklenince muhteşem bir gün geçirmenizi sağlıyor. Bir de; beyaz çikolatalı brownie’yi mutlaka tadın. Tadını asla unutamayacaksınız.

Mangerie, Bebek ve İstanbul’un en popüler mekanlarından biri. Yaklaşık 10 yıldır hizmet veren mekana ne zaman gittiysem hiçbir zaman hayal kırıklığı yaşamadım. Mangerie’nin balkonundan Bebek ve Boğaz manzarası izlemek mümkün. Önündeki binalar bu güzelliği biraz kapatsa da balkondaki ferahlık kahvaltıya ayrı bir keyif katıyor.

Yoğun saatlerde özellikle de hafta sonu sabah saatlerinde balkonda yer bulmanız zor. Kahvaltı için 10’dan önce giderseniz şansınız yükselebilir. Balkonda yer bulamazsanız üzülmeyin, içi de ferah ve geniş.

5

Mangerie’nin serpme kahvaltısı; zeytinyağlı ve kekikli domates, peynir çeşitleri, tereyağı, kaymak, reçeller, nutella, fındık ezmesi ve meyve salatasından oluşuyor. İki kişi için ideal… Hatta biz üç kişi; serpme kahvaltı, sucuklu yumurta ve menemeni de kahvaltıya dahil ettik ve doyduk. Hepsi gerçekten çok lezzetli. Özellikle peynir çeşitleri gözü doyurmasının yanı sıra lezzetiyle de ağızda tat bırakıyor.

4

Menemende kızarmış ekmek altta, sucuklu yumurta da ise üstte geliyor. Menemen alışageldik menemenlerden biraz farklı… Çarliston biber, domates, kekik ve nane ile yapılıyor. Kekik ve nane severler için bulunmaz bir lezzet.

3
Sucuklu yumurtada dikkat ettiğim en önemli nokta elbette sucuk… Sonuçta; alt tarafı yumurtalı sucuk sipariş veriyorsun. Sucuğun baharatı, tadı ağızda güzel bir tat bırakıyorsa o sucuklu yumurta benim favorimdir. Burada da aynı tadı aldım.

2

Pancake konusunda da son derece başarılılar… Kahvaltının sonunda birkaç kişinin rahatlıkla bölüşebileceği bir pancake; keyfinize keyif katıyor.

1

Fiyat konusunda tek takıldığım şey; çayın 5 lira olması. Onun dışında, fiyatlar bir tık yüksek olsa da sonuna kadar hak ediyor. Tüm fiyat listesine ulaşmak için… 

6

MANGERIE – BEBEK
Cevdet Paşa Caddesi No: 69 Bebek
0212 2635199
Haftanın 7 günü / 08.00-24.00
mangeriebebek.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap