Livar Balık Evi - Arnavutköy - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Balık, Keyif yerleri

Livar Balık Evi – Arnavutköy

18 Ekim 2013

15Arnavutköy’deki balıkçılardan farklı… Salaş, sıcak, samimi ve en önemlisi fiyatları; Livar’ı diğerlerinden ayrı tutuyor. Rezervasyon şart, teras ya da ikinci katta oturursanız keyfiniz üçe beşe katlanır.

 – Teras ya da ikinci kata oturursanız muhteşem boğaz manzarasına eşlik edebilirsiniz. Servis hızlı, mezeler lezzetli, ara sıcaklardan da karides güveç ve tereyağında karides tercih edilebilir. Mutlaka rezervasyon yaptırın, aksi takdirde manzaralı kısımda yer bulamazsınız. En önemlisi ise; fiyatları uygun. Merdivenden çıkarken başınızı vurmayın, aman dikkat.

İskele Livar Balık Evi, Arnavutköy İskelesi’nin tam karşısında. Manzarasını anlatmak pek mümkün değil, fotoğraflamak ise cidden zor. Elimden geldiği kadarıyla, daha doğrusu cep telefonumun başarabildiği kadarıyla fotoğrafladım. Geniş açı bir lense ihtiyaç var. Gündüzü de gecesi de ayrı güzel. Ahşap merdivenlerden ağır ağır çıkarken bile o manzaranın heyecanını hissettiğimi söylemeyelim.

11
Güneş batmaya yakın boğazın görüntüsü böyle… O trafik hep var. Yaklaşık 4 saatlik zaman diliminde o trafik hiç ama hiç azalmadı, aksine arttı.

13
Balık yemeğe yer kalmadı ama balıklar taze ve merdivenlerden çıkarken vitrinde görebiliyorsunuz.

12
Bu salatanın hastasıyım kesinlike… Kaşık kaşık yiyorum, bitiyor yine istiyorum. Normal salataların aksine domates salatası favorim.

7
Önce peynirsiz servis edildi ama peynir isteği birkaç saniye içerisinde yerine getirildi. Yağı, tuzu, limonu hepsi yerinde. Servis edildiği gibi tabaktaki yerini aldı ve mezelerle birlikte rakı altlığı oldu :)

8
Mısır ekmeğini sanırım 4-5 kez istedim. Normal ekmekten çok mısır ekmeği tükettik. Normal ekmek de kızarmış geliyor ama sıcak gelen mısır ekmeğinin yeri ayrı. Domates salatasıyla harika bir ikili oluyor.

9

Birkaç mezeyle ara sıcaklara geçme kararı almıştık. Mezeler de geçer not aldı. Patlıcan ezme, levrek marine ve şakşuka; kalamar ve karidesler öncesinde mideyi bastırdı. O manzarada ağır ağır demlenmek, mezelerin tadına bakmak gerçekten çok büyük keyif.

6 510
Tereyağında karides buranın favori ara sıcaklarından. Bol tereyağıyla yapılan karidese hepimiz hayran olduk.

2
İkinci ara sıcak yine karides oldu. Aslında karides güveç diyerek; ilkini kastetmiştik ama hata bizimdi :) İki karides de geçer not aldı. Hem lezzetli hem de iyi pişirilmişti. Domates, biber vs. olmaması da tadını bozmamıştı.

3
Kalamar, porsiyon olarak gözüme az geldi. Büyük halkalar şeklinde kesilmiş ve sosu lezzetliydi. Yalan yok, karideslerin ardından kalamara pek yüz vermedim.

4
Muhabbet, demlenme, mezeler ve manzara derken karnımız da doydu. Balıklara başka zaman yer ayırmak üzere; meyve siparişiyle Livar’a veda ettik.

1
Fiyatlar açık açık bu şekilde… 70’lik Yeni Seri’nin fiyatı 100, mezeler 10, kalamar 15, karides güveç ise 20 lira. Hesaba servis ücreti de ekleniyor. Bilginize.

14İSKELE LİVAR BALIK EVİ – ARNAVUTKÖY
Arnavutköy Mah. 1. Cd No:63
02122657772

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap