Kokoreççi Vahap Usta - Maslak - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Keyif yerleri, Kuytu köşe, Sakatat sever misiniz?

Kokoreççi Vahap Usta – Maslak

19 Mayıs 2013

1

Beyaz gömleği ve siyah papyonuyla İzmir usulü kokoreçi Maslak’la tanıştıran Vahap Usta, Maslak çalışanları için çok iyi bir alternatif oluşturuyor. Kömür ateşinde pişen ağır ağır pişen ve sebzelerden uzak kokoreç geçer not aldı.

Vahap Usta’yı daha önce duymamış olmam benim ayıbım olsun! Eminönü’nde kokoreç dendiğinde büyük postane karşısındaki Vahap Usta’dan başkasına gidilmezmiş. Birkaç şubeyle daha adeta bir zincir oluşturan Vahap Usta, bir durak da Maslak’a koydu. Diğer şubeleri hala var mı, yok mu bilemiyorum ama Maslak’taki dükkan özellikle öğle saatlerinde dopdolu…. Plaza çalışanları, öğrenciler ve Maslak oto sanayisinde çalışanlar için burası çok iyi bir alternatif oluşturuyor.

5

Vahap Usta, beyaz gömleği ve siyah papyonuyla kokoreçlerin başında ustalığını sergiliyor. Yoğunluktan kendisinin fotoğrafını çekme fırsatım olmadı ama tezgahta temiz kıyafetli ve güleryüzlü bir insanın iş yapması dikkat çekiyor.

3

Vahap Usta’nın lezzetli kokoreçinin yanı sıra benim en sevdiğim özelliği ise kokoreçi İzmir usülü yapması… Kömür ateşinde pişen kokoreç, sadece birkaç baharatla sunuluyor ve kimyon bu baharatların başında geliyor. “İstanbul’un meşhur kokoreççisiyim” diye geçinen birçok yerin kokoreçini ağzına sürmem. Yağını geçtim, biber ve domates ile karıştırılarak sunulan kokoreç; bence kokoreç değil.

2

İşte Vahap Usta’nın olayı bu…  İsterseniz daha küçük parçalara böldürürsünüz isterseniz de büyük parçalar halinde yerseniz. Tavsiyem parçalar bol olsun, tadını daha iyi anlıyorsunuz. Bol kimyon, isteğe göre acı biber; işte kokoreç budur!

7

İlki acılı ve kimyonlu ardından da acısız sadece kimyonlu kokoreç… Yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız. Porsiyonu 12, yarım ekmek ise 8 lira…

6

KOKOREÇÇİ VAHAP USTA
Maslah Mah. Dereboyu Cad. No: 8/C Maslak – İstanbul (Ata Center ve Volvo karşısı)
02122766175

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap