Köfteci Yaşar - Tahtakale - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kebap nerede yenir?, Kuytu köşe

Köfteci Yaşar – Tahtakale

28 Nisan 2014

6

Sirkeci civarında diğer bilenen köftecileri oranla daha kuytu yerde bulunuyor Köfteci Yaşar… Salaş bir esnaf lokantasında, taburelere oturup gerçekten lezzetli köfte yemek istiyorsanız buraya mutlaka uğrayın.

Köfteci Yaşar, Tahtakale’de Rüstempaşa Camii’nin hemen yanında, çuvalcıların bitişiğinde. Eminönü, Sirkeci ve civardaki en salaş ama lezzetli adreslerden biri olabilir. Hikayesi klasik, köfteciliğe seyyar arabada başlayan Yaşar Usta, yaklaşık 50 yıldır burada hizmet veriyormuş.

1

Burada gazlı ya da elektrikli ızgara yok. Köfte ve diğer çeşitler kömür ateşinde pişiriyor. Köfte zaten lezzetli olunca közde pişirilip servis edilmesi lezzete lezzet katıyor. Ekmek ısıtılıp servis ediliyor, kıtır kıtır.

4

3
Köftenin olmazsa olmazı piyaz. Hazır olarak bekleyen piyazların köfteden önce gelmesi handikap. Çünkü köfte pişene kadar bitiyor. İkincisini söylemek zorunda kalıyorsunuz :)

5
Köfteci Yaşar’da sadece köfte yok. Kuzu şişin başarılı olduğunu duydum ama denemedim. Denemek isterseniz yarım köfte, yarım kuzu şiş ideal bir tercih olabilir.


2

KÖFTECİ YAŞAR
Rüstem Paşa Mahallesi, Mahkeme Sokak, No 21 Sirkeci
0212 5133926

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap