Köfteci Odabaşlar - Beykoz - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kebap nerede yenir?, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Köfteci Odabaşlar – Beykoz

29 Aralık 2014
odabaslar_beykoz_5
Köfte konusunda zengin seçeneklere sahip bir memleketiz. Bu seçeneklerin arasına yeni bir köfteci eklendi diyebilirim. Tek dezavantajları bence Beykoz’da bulunmaları ama kilometrelerce yol gidip köfte yerseniz pişman olmazsınız.

“İstanbul’da köfte nerede yenir?” diye sorsam yılların eskitemediği köftecileri sayarız. Ekspres İnegöl Köftecisi, Merkezendi Köftecisi, Meşhur Filibe Köftecisi, Köfteci Yaşar, AKO Islama Köfte, Lipa bunlardan bazıları… Steakhouselardaki köftelerin tadı da gayet güzel. Beykoz’daki Odabaşlar Köfte, yakın bir tarihte açılmasına rağmen lezzetiyle adından söz ettiriyor.
odabaslar_beykoz_3
Odabaşlar Köfte, bir aile işletmesi. Çengelköy’de zamanında bir dükkan açıp şanslarını denemişler ama tutmamış. Ama Beykoz’da sıfırdan bir başlangıç uğurlu gelmiş. Baba-oğul fabrikasyona izin vermeden köfte yapıyor. Ette, dana ve kuzunun boşluk kısmı kullanılıyor. Hazırlanma ve dinlenme süresi 3 güne kadar yayılıyor. Pişirilme kısmı da önemli. Suyu içinde kalacak şekilde pişirilip servis ediliyor.

odabaslar_beykoz_1
Köftenin yanına mahallenin ayranını tavsiye ederim. Piyaz da olmazsa olmazlardan… Kapanışta ise Bursa’dan gelen Kemalpaşa tatlısı var. Porsiyon 5 adet köfte, yani 200 gramdan oluşuyor. Fiyatı ise 8 lira. Lezzet/fiyat olarak İstanbul’un en iyisi diyebilirim.

odabaslar_beykoz_4


KÖFTECİ ODABAŞLAR – BEYKOZ

Soğuksu Mahallesi, Tuna Sokak, No 1, Beykoz
0216 3223779
– Paket servis var.
– 10 19 saatleri arasında açık
– Pazar günleri kapalı

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir