Kirpi Cafe - Koşuyolu - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Hamur işi olsa da yesek, Kahvaltıyı nerede yaparım?, Kebap nerede yenir?, Keyif yerleri

Kirpi Cafe – Koşuyolu

23 Kasım 2012

Koşuyolu’nun arka bahçesi deniyor Kirpi Cafe için… Günün her saatinde tercih edebileceğiniz türden menüsü var. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ya da çay-kahve, yanına da atıştırmalık bir şeyler… Kahvaltı için farklı bir tat olan fotoğraftaki közde patlıcanlı menemen ise çok başarılıydı…

Kozyatağı, Bağdat Caddesi ve Buyaka’da şubeleri bulunan Kirpi’nin Koşuyolu’ndaki yerine ilk kez gittim. Daha çok Bağdat Caddesi’nde Caddebostan tarafında bulunan Kirpi, favorilerim arasında… Koşuyolu ve çevresinde kafeler aşağı-yukarı aynı türde. 2 katlı villa, dev bahçe ve alabildiğine yeşillik. Birbirlerinden farklı kılan özellikleri ise lezzetleri… Güzel havalarda bahçesinde oturmak ayrı keyif, soğuk havalarda ise kafenin içerisi bir evmiş gibi dekore edildiğinden yabancılık çekmiyorsunuz.

Alttaki ve üstteki birer fotoğraf Kirpi Cafe’nin internet sitesinden alıntıdır.

Kahvaltı için soluğu Kirpi’nin Koşuyolu’ndaki şubesinde alıyoruz. Masaya önce simit ve çeşitleri geliyor. Taze ve kıtır kıtır… Özellikle çekirdekli simit favorim.

Minik ekmekler fırından çıktığı gibi masaya geliyor. İstediğiniz ekmek çeşidini bulabilirsiniz, masada en çok tüketilen ekmek oldu.

Portakal suyu geçer not alamadı maalesef… İstediğim portakal tadını alamadım, portakallar da bir sorun var diye düşünüyorum. Limonata içmediğim için o gün pişmanlık duysam da daha sonradan telafi ettim. Limonata önerilir.

Bu ikiliyi her yerde kolay bulamıyorsunuz… Zeytinyağı ve zahter ikilisi sıcak ekmek ile inanılmaz bir ikili oluyor. Zahterin ot hali ise Kadıköy’deki Çiya’da bulunuyor, aklıma gelmişken söyleyeyim :)

Farklı kahvaltı tabağı seçenekleri var. Doyurucu ve farklı çeşitleri içerisinde içinde bulunduran bu tabak bir kişiyi doyuracak cinsten… İki kişiyseniz eğer, ortaya bir omlet ya da menemen ile güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Biz öyle yaptık…

Sucuklu yumurta, bana sorarsanız porsiyon olarak büyük… 3 yumurtalı ve fotoğrafta gözükmese de malzeme olarak doyurucu…

Baharatı çok olan sucuğu sevemiyorum ama buranın sucuğu oldukça başarılı… Ağır bir tadı yok, tam kıvamında… Sucuk ve yumurta iyi pişmiş, geçer not aldı.


Değişik bir lezzet olarak közde patlıcanlı menemen olaya farklı bir boyut kazandırdı. Közde patlıcana bayılırım, menemenle nasıl olur diye düşünürken, bu lezzet masaya geldi. Hepimizden geçer not aldı, o isli kokusu ayrı bir lezzet kazandırıyor. Biraz menemenden, biraz közlenmiş patlıcandan tabaklara alarak; bu farklı tadı yaşadık. İyi de yaptık!

Bu aralar bal-kaymak olayına takılmış durumdayım. Namlı Gurme’nin kibrit kutusu boyutundaki kaymağından sonra bu kaymak önce gözümü, ardından da mideme bayram ettirdi.

Çok sayıda çayın ardından kapanış Türk kahvesiyle…

Toparlamasak gerekirse; güzel ve lezzetli bir kahvaltı yaptığımızı söyleyebilirim. Artık havalar soğudu, sigara içiyorsanız ve dışarıda oturmak isterseniz ısıtıcıları mevcut. Servis (belki bize denk geldi) biraz yavaştı ama bayacak kadar değil, garsonlar güler yüzlü ve menü hakkında sorduğunuz şeylere detaylı cevap veriyorlar.

Fiyatlara gelince; çay sınırsız ama kahve ikram değil, kahvaltı tabakları 17-25 lira, sucuklu yumurta ve közde patlıcanlı menemen 9-12 lira arasında değişiyor. İki kişi ortalama 30-35 liraya güzel bir kahvaltı edip, hoşça vakit geçirebilirsiniz, tavsiye olunur…

Kirpi Cafe – Koşuyolu
Adres: Mehmet Akvan Sokak No:31 Koşuyolu
Tel: 0216 339 0905
Haritadan bakın

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Emre 05 Şubat 2013 at 11:29

    Mekanist ve foursquarede de kirpi cafenin önerilerini görmüştüm. Bu yazı ve fotoğraflarla daha da netleşmiş oldu :)nn1nn1

  • Yorum Yap