Kazım Büfe - Adana - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Keyif yerleri

Kazım Büfe – Adana

09 Mart 2015

kazim_bufe_2

Adana’ya gitmişken muzlu süt içmemek olmaz. Muzlu süt, Adana’nın olmazsa olmazlarından. Kazım Büfe, bu konuda tercih listesinin başını çekiyor. Kazım Büfe, birçok kez Türkiye’nin en iyi büfeleri arasında gösterilmiş. Buz gibi muzlu süt için insanlar kuyrukta bekliyor. Kışın böyleyse yazın burayı düşünemiyorum.

“Sabah kahvaltasında ciğer olur mu?” diyenler Adana insanının muzlu süt sevdasını anlamakla güçlük çekebilir. Muzlu süt, Adana’da kebap, şalgam, şırdan gibi çok seviliyor. Eğer Adana’ya gittiyseniz mutlaka deneyin. 

kazim_bufe1

Kazım Büfe, bir yol büfesi. Çeşit çeşit tostlar, taze sıkılan meyve suları ve muzlu süt var. Mekan her zaman kalabalık. İnsanlar muzlu süt için sıra bekliyor. Elbette muzlu sütün, sütü çok önemli. Adana’nın köylerinden gelen inek sütü, paketteki sütler gibi değil. Doğal ve lezzetli. Yanında ithal muz ve şeker. Keşke Anamur muzu olsa diye içimden geçiriyorum. Küçük ve daha lezzetli muzlarla belki daha iyi sonuçlar alınabilir. Bildiğimiz toz şeker kullanılıyor ama sağlıklı olsun isterseniz bal da var.

Çeşitli kuruyemişlerle yapılan atom ise çok şekerli geldiği için içemedim. İçinde bal ve şeker var diye düşünüyorum. İkisi çok ama çok ağır geldi, bir iki yudumdan sonra bıraktım.

kazim_bufe_3

Kuruköprü Şalgam ve Vişnecisi’ni de muzlu süt için tavsiye ederim. Kazım’ın abisinin yeriymiş. Denedim, beğendim. Daha doğrusu iki muzlu süt arasında bence bir fark yok.

KAZIM BÜFE
Cemalpaşa Mh. Gazipaşa Blv. Toros Cd. 63003. Sk
0322 458 29 46
http://kazimbufe.com.tr

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir