Kav Balık - Sarıyer - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Balık, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Kav Balık – Sarıyer

27 Eylül 2013

5Balık sezonu açıldı, hatta neredeyse bir ayı da geride bırakıyoruz… İstanbul’un en taze ve lezzetli balıklarını Sarıyer’de bulabiliyorsunuz. O civardaki bildiğiniz diğer balıkçılara oranla biraz daha ufak ve salaş bir mekan Kav Balık… Hamsi ve palamut nefisti!

Sarıyer’i birkaç sene öncesine kadar bu kadar iyi bilmezdim. 1-2 balıkçı bilir, zaten çok uzak ya der geçerdim. İş yeri Maslak’ta olunca; artık Sarıyer bana çok yakın geliyor :) İlk olarak Aquarius’u tanıdım ve sevdim. Bloga yazmak için fırsat kollarken, Kav ile tanıştım. Aquarius’a göre biraz daha ufak ve daha salaş. Üst katında cam kenarında 2 masa var, yer bulmanız zor olabilir. Alt katta ise 6-7 masa var. Deniz ile aranızda ufak bir yaya yolu ve irili ufaklı tekneler var.

1
Salata önce peynirsiz geldi. Söylediğimde üzerine peynir eklediler. Eğer peynirli seviyorsanız; diğer balıkçılardaki gibi peynirli beklemeyin. İki kişi için bir porsiyon salata yeterli oluyor. Yağı-tuzu-limonu ayarlanmış geliyor, sizi yormuyor. (8 lira)

6
Burada her şeyi söylemek gerekiyor :) Hamsiyi ızgara olarak yapıp getiriyorlarmış, genellikle. Mısır unuyla istiyorsanız; söylemeniz gerekiyor. İlkini söyledim ama ikinci porsiyon için belirtmeyi unutunca; mısır unsuz geldi. Rica ettim, değiştirdiler. Hamsi taptaze! Çerez gibi gidiyor. Kırmızı soğanı da affetmedim, nefis bir ikili oldular. (10 lira)

3
Açılan balık mevsimini kutlama zamanı… Nefis palamut! Takoz istiyordum ama sabah gelen balıkların hepsi fileto kesilmiş.  Palamut, palamuttur, fileto gelsin o zaman dedim. İki kişi bir palamutu bölüştük, yanına da hamsi bir güzel doyurdu. Hem lezzetli, hem sağlıklı hem de iyi pişmişti… (28 lira)4
Yılların geyiğidir, “Balıklar ölüyor ya, ölünün üzerine helva yenir” derler. Fırın helvayı çok severim. Yıllar önce Tekirdağ’da yediğim helvanın tadını hala bulabilmiş değilim, ama Kav’ın helvası da başarılı. (Sonradan farkettim ki ikram edilmiş, teşekkürler:)

2
Fiyatlar uygun, servis hızlı ve temiz… Salaş bir balıkçı için ideal bir seçim. Deniz hemen yanıbaşınızda, eğer şanslıysanız üstteki cam kenarında yer bulursanız boğazın daha ileri kısımlarına bakarak balığınızı yer, içkinizi içebilirsiniz.

9KAV BALIK – SARIYER
Yeni Mah. Cami Arkası Sok. 15
0212 2425088

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap