Kapadokya'daki eşsiz adres; Museum Hotel - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Keyif yerleri, Otel, Seyahat, Yeme - İçme

Kapadokya’daki eşsiz adres; Museum Hotel

14 Aralık 2015

“Ölmeden önce görmeniz gereken yerler” listesinde mutlaka Kapadokya da olmalı… En azından ben öyle olsun istiyorum. O listelere pek güvenim yok ama gittiğim, gördüğüm yüzlerce yer arasında Kapadokya’nın yeri ve hissettirdiği çok farklı. Her zaman gidişimde ise yeniden gelmeliyim diye dönüyorum. Büyülü bir yer, masal gibi… Son gidişimde kaldığım Museum Hotel‘in de bunda elbet etkisi var.

İstanbul’dan Kapadokya‘ya gitmek kolay. Türk Hava Yolları‘nın her sabah 10:20 kalkışlı uçuşu var. Yolculuk yaklaşık 1 saat 15 dakika sürüyor. 1998 yılında hizmete giren Nevşehir Kapadokya Havalimanı‘nda Uçhisar‘a gitmek yaklaşık yarım saat. Uçhisar’da birbirinden güzel ve eşsiz otellerden var. Son gittiğimde “eşsiz” kelimesini çok iyi tanımlayan Museum Hotel‘de konakladım.

museum-hotel-kapadokya-cappadocia-best-turkey-2

Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli olan Museum Hotel, adından da anlaşıldığı gibi “müze” konsepti sunuyor. Birbirinden farklı ve paha biçilemez antikalarla dekore edilmiş 30 odası var. Bazı odaların içinde şarap çeşmesi, şelale ya da şarap mahzeni bulunuyor. Isıtmalı havuzuyla yaz-kış demeden havuz keyfi yapabilmek de mümkün. Ayrıca, Uçhisar; konum gereğiyle Kapadokya‘nın en eşsiz yerlerinden. Museum Hotel‘in terası da balonları izleyebileceğiniz en güzel yerlerden.

Museum Hotel’den Göreme vadisi, Aşk vadisi, Güvercinlik Vadisi, Kızıl Vadi, Avanos ve Erciyes dağını da görebilmeniz mümkün. Relais & Chateaux oteli olmasının yanı sıra Museum’un 10’a yakın uluslararası ödülü var.

museum-hotel-kapadokya-cappadocia-best-turkey-1
Otelin içindeki Lil’a restoranın menü danışmanlığını Murat Bozok yapıyor. Durum böyle olunca yediklerim beni fazlasıyla mutlu etti. Yanık yoğurttan ayran, ayrandan yapılan panna cottanın tadı hala damağımda. Arkadaşlarıma da hep anlatıyor, bir paragraf da buraya yazmak isterim. Kapadokya bölgesi restoran anlamında etkileyici yerlere sahip ama lezzet olarak ciddi sınıfta kalıyor. Birkaç restoran dışında çok ciddi hüsran yaşadım. Yüzde 90 oranında turist ağırlayan restoranlara o köfteler, testi kebapları servis edilmemeli… Eğer Museum’da konaklamıyor olsanız bile Lil’a restorana gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Otel ile ilgili daha fazla fotoğraf ile güncel oda fiyatlarına Booking.com‘dan bakabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir