Kale Cafe - Rumelihisarı - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri

Kale Cafe – Rumelihisarı

13 Aralık 2013

1
Kale Cafe; gösterişten uzak, samimi, sıcak, hatta salaş ama boğaz ve köprü manzarasıyla bir o kadar da iddialı… Yer bulmak zor, şanslıysanız oturur ve uzun bir süre kahvaltının keyfini yaşarsınız.

Kahvaltıyı gerçekten çok seviyorum. Hele uzun uzun yapılan kahvaltıların hastasıyım! Kale Cafe de benim için öyle bir mekan. Ortalama 2 saat vakit geçiriyorum ama nasıl geçtiğini hiç anlamıyorum. Kahvaltının vazgeçilmez adreslerinden biri olan Kale, çok uzun yıllardır aynı kalitede müşterilerini ağırlıyor.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün muhteşem boğaz manzarası kahvaltı keyfinizi ikiye, belki de üçe katlıyor. Haftasonları inanılmaz kalabalık, dipdibe oturmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bu durum da keyfinizi kaçırıyor. Kuyrukta beklerken, yiyenleri gördükçe daha da acıkabilirsiniz. Sıra size geldiğinde aman kendinizi kaybetmeyin :)

8
Ekmek sepetinde çok özel lezzetler var. Lavaş ve çikolatalı ekmek inanılmazdı!

6
Peynir çeşitleri, siyah-yeşil zeytin, domates, salatalık, biber, bal, kaymak, yumurta, omlet, sucuk, pastırma, sosis ve reçel mekanın vazgeçilmezlerinden… Malzemeler kaliteli ve taze. Menemen ve omlet çeşitleri de bol… Canınız o an ne istiyorsa, ne çekiyorsa gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz.

7

Peynir çeşitleri diyerek hellimi araya kaynatmak istemedim. Has tereyağında kızartılan hellim peyniri buranın en özel lezzetlerinden… Gittiğinizde mutlaka denemelisiniz.

5

3
2
4
Fiyatlar boğaz hattında kahvaltı yapabileceğiniz mekanlara oranla daha uygun. Vale servisi bulunuyor, bilginize.

Günün her saatinde kahvaltı servisi var. Günün ilk ışıklarıyla birlikte açılan mekan, akşam saatlerinde de hizmet veriyor. Hatta Ramazan’da sahurda da açık.

9KALE CAFE – RUMELİHİSARI
Yahya Kemal Caddesi No: 16 Rumelihisarı
(0212) 2650097
http://www.kalecafe.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap