J. Burger - Göztepe - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Burger & Steak, Keyif yerleri

J. Burger – Göztepe

23 Haziran 2013

3

Çocukluğumun değişmeyen lezzeti… 36 yıldır aynı mekanda birbirinden güzel ve özel burgerlere imza atan J. Burger, nam-ı diğer Jumbo Burger; özel ekmeği, kendilerine has mayonezi, eritilmiş peyniri ve lezzetli burgerleriyle günümüzün popüler burgercilerinden çok farklı bir lezzete sahip…

Yılını tam olarak hatırlamıyorum ama Mc Donalds ve Burger King’in vazgeçilmez olduğu yıllarda J. Burger, lezzetiyle aradan sıyrılmayı başarmıştı. O zamanlar pahalılığı el yaksa da yıllar geçtikçe ve neyin ne olduğunu öğrendikçe verdiğimiz paraların çok da fazla olmadığını anladım.

Menü; burger, bigburger ve iki katlı burgerler seçeneğiyle size geniş bir yelpaze sunuyor. Burger yemek istemiyorsanız da sosis, köfte, bonfile, kanat ve salata çeşitleri var.

8

Başlangıçtaki patates kızartması kıtır, kıtır ve kibrit patatesten hallice. Fakat olay Jumbo’nun ketçap ve mayonezinde… Ketçap gördüğümüz ve bildiğimiz ketçap gibi ama mayonezi oldukça farklı…Fotoğrafta gördüğünüz sarımsı şey; mayonez. Tadı şekerli, kıvamı daha yoğun. Bu mayonezin lezzeti konusunda arkadaşlarımın farklı görüşü var. Bence fena değil ama bir sarımsaklı mayonez değil. “Öyle mayonez mi olur” diyen de var, buranın mayonezine bayılıyorum” diyen de var.

7
Bu fotoğraf durumu daha iyi özetliyor diye düşünüyorum. Ketçap ve mayonezi aynı tabakta karıştırılmış olarak sevmiyorsanız eğer ayrı getirmelerini siparişi verirken söyleyebilirsiniz.

6

Menüde her şey detaylı olarak yazılmış. Anlamadığınız ya da merak ettiğiniz bir şey varsa eğer; garsonlar hemen yardımcı oluyor. Ekmeği özel yapım. Ekmeğin üzerindeki ne derseniz hemen söyleyeyim; eritilmiş peynir.

İki katlı burgerlerden genelde Newyork ve California’yı tercih ediyorum. Newyork’un bir katında köfte, diğer katında dilimlenmiş biftek var. Domates, yeşillik, pişmiş soğan, mantar, eritilmiş peynir ve sosuyla çok özel bir lezzet…

4

İki ayrı lezzeti aynı burgerde yemek istiyorum derseniz; size California’yı öneririm. Fotoğrafta da gördüğünüz gibi bir katında köfte, bir katında da dilimlenmiş ızgara tavuk var.

Ağzınızın tadına göre birçok çeşit burger var, menüyü yukarıdaki fotoğraftan da jburger.com.tr’den de inceleyebilirsiniz, fiyatları da yazıyor. Jburger.com.tr demişken, siteye profesyonel bir el değmesinin zamanı gelmiş hatta geçiyor.

Birçok burgercide olmayan alkol seçeneğini de atlamamak lazım. Efes fıçı, Miller ve Mariachi burger+patates ikilisiyle güzel gidiyor.

2

1

Fiyatlar paylaştığım fotoğrafta ve jburger.com.tr’de detaylı bir şekilde yazıyor ama özetlemek gerekirse burgerler 8-13 arası, bigburgerler ve iki katlı burgerler de 22 lira… Miller, Mariachi ve büyük Efes fıçı bira 13, Coca-Cola, Sprite, Fanta, Nestea, ayran 5, soda 3, su ise 2 lira.

J. Burger – Kafeterya
0216 – 369 49 70
www.jburger.com.tr
Cemil Topuzlu Caddesi No: 51 – Göztepe

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

2 Yorum

  • Aslı Yazıcı 26 Ekim 2013 at 08:59

    Benim için ise günümüzün popüler burgercilerinden çok farklı bir lezzete sahip yegane mekan Upper West Side. Özellikle buranın New York Burgerinin lezzetini başka hiçbir burgerde bulamadım. Buranın New York burgerini bir deneyin derim.

  • alara incesu 08 Aralık 2014 at 20:44

    aman tanrım çok eskilere gittim sayenizde :)) su an istanbul’da olmak isterdin

  • Yorum Yap