İnci Pastanesi - Beyoğlu - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Keyif yerleri

İnci Pastanesi – Beyoğlu

18 Şubat 2014

2

Beyoğlu hatta İstanbul’un simgelerinden tarihi İnci Pastanesi, bulunduğu binadan tahliye edilmesi medyanın gündemini uzun süre işgal etmişti. Yeni yerine yaklaşık 1 yıl önce taşınan İnci, profiterol başta olmak üzere birçok lezzei bünyesinde barındırıyor.


İstiklal Caddesi üzerindeki Cercle d’orient Binası’nda 68 yıl hizmet veren ve 7 Aralık 2012’de tahliye edilen tarihi İnci Pastanesi, yaklaşık 1 yıldır yeni yerinde. Mis Sokak’taki İnci Pastanesi, 4 katlı bir binanın giriş katında hizmet veriyor. Eski yerine nazaran daha şık, biraz da değişimden etkilenmiş. İstiklal kalabalığı olmasa da Mis sokak oldukça işlek.

mekan
Kurulduğu günden beri hep aynı düzende çalışıyor. İçeriye girdiğinizde sol taraftaki tezgahta sıralanmış profiterol tabaklarının dikkatinizi çekmemesi mümkün değil… Sadece profiterol değil, birçok tatlı ve tuzlu çeşidi var.

4
Neredeyesek.net
‘ten Övgü ile bu tepsini tamamını yemeğe niyetlenmiştik ki; İsmail ve İbrahim usta neredeyse dükkandaki her şeyden tattırdı. Profiterol hafif ve insanın yedikçe yiyesi geliyor. Hamur, krema ve sos taze. Ustalar “Sos hiçbir zaman dolaba girmez. Biter hemen tazeleriz” diye anlatıyor.

3
Profiterolün tadı damaktayken meydana ayva ezmesi çıktı. Ağızda dağılıyor, işin ilginci bu da çok hafif! :)

1
Krem karamale yer kalmadı ama profiteroldan sonra en fazla satılan ürünlerden biriymiş… Sanırım bir sonraki gidişimde bundan yiyeceğim.

5
Çikolatalı kestane tatlısı nam-ı diğer Maron de Gize. İçi kestane püresi, dışı ise çikolata kaplı. Bir tarafı ise fıstığa batırılmış. Mutlaka denemelisiniz.

6
Profiterol 8 lira yazsa da 7 liradan satılıyor. Diğer fiyatlar ise ücret tarifesindeki gibi. Gece 12’ye kadar açık.

fiyat

İNCİ PASTANESİ – BEYOĞLU
Mis Sokak No: 18/A
02122432412

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap