İmam Çağdaş - Gaziantep - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Kebap nerede yenir?

İmam Çağdaş – Gaziantep

03 Aralık 2013

sdfsdds

Birçok olumsuz yoruma rağmen İmam Çağdaş’a blogta yer verebilmek adına Uzun Çarşı 49 numarada soluğu aldım. Gaziantep’te gidip, gördüğüm en büyük ve kalabalık kebapçı. O kadar kalabalığa hizmet vermek gerçekten zor, şansınız varsa iyi et yer, yoksa benim gibi üzülürsünüz. Bir daha yolum düşerse lahmacun ve ayran için giderim. (Not: Baklavasını yemedim)

Gaziantep’in en meşhur kebapçısı olan İmam Çağdaş, şehre misafir olarak giden herkesin gelenekmişcesine gittiği mekan. Antep’e planımda İmam Çağdaş’a gitmek yoktu çünkü yakın zamanda giden arkadaşlarımdan olumsuz geri dönüşler almıştım. Arkadaşlarımın yanı sıra Gaziantep’te de birkaç taksici ve esnafın “Abi eskisi gibi değil” demesiyle iyice uzaklaştım, yalan yok.

Her şeye rağmen Antep’teki son yemeğimi İmam Çağdaş’ta yedim ki notlarımı blogta paylaşayım diye. Şehirde birçok kebapçı gördüm, en büyüğü İmam Çağdaş’tı. (Duyduğuma göre aynı anda 300 kişi kebap yiyebiliyor) Mekan iki katlı, geniş ve kalabalık. Pazar akşamı saat 7 sularında üst katta, en köşedeki masada ancak 10 dakika kadar bekledikten sonra yer bulabildik.

O kalabalığa servisin yetişmesi gerçekten mümkün değil. Kebaplar öncesinde sipariş ettiğimiz lahmacunlar 21, kebaplar ise 33 dakikada geldi. Kalkan müşterilerin hemen ardından yenileri oturuyor, sirkülasyon inanılmaz, insan hayret ediyor. Diğer yazılarda da belirtmiştim; Antep’te akşam saatlerinde kebap bulmak zor, İmam Çağdaş’ın en büyük avantajlarından biri de bu.

10
Masaya birkaç salata ikram olarak geliyor ama çoban, ezme ve gavurdağı siparişle yani ücretiyle servis ediliyor. Kullandıkları nar ekşisi biraz farklı daha doğrusu ağır geldi bana…

1 789

Ayran müthiş… Bakır tasla verilen ve yine bakır kaşıkla içilen ayran hem sunum olarak hem de tat olarak geçer not aldı.

5
İmam Çağdaş’ı İmam Çağdaş yapan lezzetlerden biri de lahmacunu…  Gidersem bir daha bu lahmacun için buraya giderim. Zırhla çekilen koyun etinin tadı ve kokusu sizi rahatsız etmiyor, mest ediyor. 
6
Birçok kebap seçeneği var, menü geniş. Karışık kebapta kuşbaşı, kıyma ve patlıcan kebaptan azar azar var. Bir porsiyonun yaklaşık 150 gram olduğunu düşünürsek; karışıktaki farklı lezzetleri tadımlık gibi kalıyor. Sipariş o kadar gecikince arkadaşım artık açlıktan dakikasında sildi, süpürdü. Hatta fotoğrafı bile zor çektim. “Nasıldı? sorusuna; “O hızlı yedim ki bir şey anlayamadım” yanıtı geldi.

4

Diğer yerleri bilemiyorum ama Gaziantep’teki ilk Ali Nazik’i burada yedim. İmam Çağdaş’ta Ali Nazik iki çeşit yapılıyor; biri bu fotoğraftaki kıyma kebap, bir diğeri ise kuşbaşı et. Sarımsaklı yoğurdun bir kat altında közlenmiş patlıcan tabakası, üzerinde de tereyağ… Közlenmiş patlıcanı sevenler buna bayılabilir ama et konusunda aynı verimi alamadım.

sdfsdds
İmam Çağdaş’a gidersem ne öderim diye düşünebilirsiniz, ben size yardımcı olayım. 3 kişi 82 lira hesap geldi. 3 gün kebap-tatlı ile geçince son akşam tatlıdan uzak durdum, o sebeple burada baklava yemedim. Ayrıca; İmam Çağdaş’ta klasik kebapların yanı sıra mevsimine özel hazırlanan keme, yeni dünya, soğan ve sarımsak kebabı da yapılıyor.

2
Gaziantep’teki yemek turuma ve blogtaki Gaziantep yazılarıma İmam Çağdaş ile nokta koyuyorum. Blog, instagram, twitter ve facebooktaki sabrınız için teşekkür ediyorum :)

İMAM ÇAĞDAŞ – GAZİANTEP
Eski Hal Civarı, Uzun Çarşı No:14 Şahinbey

0342 2312678
http://www.imamcagdas.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

3 Yorum

 • HotSauce21 10 Aralık 2013 at 14:45

  Overrated oğlu overrated…
  İsmin çıkacağına canın çıksın diye boşa dememişler, buranın da ismi çıktığından olayı tamamen fabrikasyona çevirmişler ki tahmin edildiği gibi kaliteyi oldukça etkileyen durumlardan biri de bu. Kuşbaşılı Ali Nazik, közde patlıcan sevenlerin denemesi gerektiği lezzetlerden ama aşırı yağlı olduğunu da belirtmekte fayda var. Lahmacun gerçekten başarılı diyebiliriz ama sadece servis hızı ve müşteri memnuniyeti gibi kıstaslardan dolayı bile şanına yakışır bir mekan olmadığını düşünenlerdenim.

 • İsmet Hüseyin EKER 21 Ocak 2014 at 13:33

  Damak Tadı & Lezzet ve Sunum , Hizmet ‘ birleştiğinde ortaya çıkan sonuç ‘ TAKDİR e Şayan bir MARKA’ Uzunyıllar adından söz ettirmeyi başarmış ne mutlu.

 • leman şimşek 22 Şubat 2014 at 18:55

  Servis berbat, ikram hiç yok. Tavsiye etmiyorum. Siz gelin de Antalya’daki restoranlara bir bakın…

 • Yorum Yap