İhsan Usta - Maslak - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kuytu köşe

İhsan Usta – Maslak

22 Mayıs 2013

2

Pilavı bitse de kuyruğu bitmiyor… Maslak Atatürk Oto Sanayi’nin oradaki köprü altında dillere destan pilavıyla plaza insanlarına, sanayi çalışanlarına ve öğrencilere hizmet veren İhsan Usta’ya yolunuz düşerse mutlaka ama mutlaka uğrayınız.

İstanbul’da bildiğim ve sürekli gittiğim iki pilavcı var. Biri Unkapanı Pilavcısı, ikincisi de burası… Maslak Atatürk Oto Sanayi’nin oradaki köprü altında 14 senedir seyyar arabasıyla pilav satan İhsan Usta’dan pilav yemek için sabırlı olmanız gerekiyor.

Neden mi? Çünkü; pilav için ortalama 15-20 dakika beklemeniz gerekebilir. Hatta kuyrukta beklemek uğruna çok kez pilav yemekten vazgeçmişliğim bile oldu.

1
Seyyar bir el arabasında pilav, nohut ve tavuk… Bol bol koyuyor tabaktan taşıyor. Etrafınızdaki güvercinlere kalan pilavları verebilirsiniz, yoğun ilgi gösteriyorlar.

İsterseniz ketçap, isterseniz hem ketçap hem de acı turşu biber. Eh ayran da olmazsa olmazlardan… Pazar günü hariç her öğlen tezgahını açan İhsan Usta, ortalama 30-40 kilo pirinçten pilav yapıyor. 3-4 saatte tüm pilav bitiyor, uzayan kuyruklar, sıkışan trafik de cabası… Yolunuz Maslak, İstinye, Sarıyer civarına düşerse mutlaka uğrayın.

Sade pilav 2 buçuk, tavuklu 3 lira, ayran da 50 kuruş.

Not: Pilavcı köprü altından taşınarak metro çıkışına dükkan açtı. Harley Davidson mağazının hemen yanına.

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • sezgin öztürk 19 Kasım 2013 at 09:58

    evet 6yıl önce moto kuryelik yapardım ve plav yemek için tam gaz pilav yemeğe giderdim bazen tam sıra bana geldiğinde pilav biterdi ve ben o gün inanın ki aç kalırdım ama olsun genede gitmeme değiyordu gerçekten lezletliydi ve bol kepçeydi

  • Yorum Yap