Hizmet Kardeşler - Güngören - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Kebap nerede yenir?, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Hizmet Kardeşler – Güngören

14 Temmuz 2013

lahmo2

İstanbul’da küçücük bir Gaziantep varmış da haberim yokmuş… Güngören, İkbal sokakta bulunan Hizmet Kardeşler Fırınlı Kebabı size birbirinden güzel lezzetler sunuyor. Kapanışta ise Koçak’ın size sürprizi var.

Hizmet Kardeşler Fırınlı Kasap’ın bulunduğu sokağı İstanbul’da kolay kolay rastlayamazsınız… Bir sokak boyunca birbirinden lezzetli, et ağırlıklı dükkanlar var. Sokağa adımınızı atmadan burnunuza gelen et kokuları farklı bir yere yaklaştığınızı özetliyor. Sokağın başında ise “Vay be İstanbul’da böyle yerler var mıymış” diyorsunuz…

mekan

Ayrıca Anadolu’daki gibi, buraya adını veren fırınlı kasaplara da İstanbul’da pek fazla rastlayamazsınız. Lahmacun doğal olarak Antep usülü… Üç usta bu lezzetler için harıl harıl çalışıyor, poz vermeyi de ihmal etmiyorlar :)

mekan2

Dükkana adımınızı attığınızda kasaplardaki gibi etlerin muhafaza edildiği büyük bir dolap var. Bu dolapların içerisinde pişirilmeye hazır birçok et çeşidi var. Hizmet Kardeşler ile bizi tanıştıran Coşkun Çelik, gelmeden önce etlerimizi hazırlatmış.

etler1

etler3

etler2

Buraya gelmeden önce sabah kahvaltısını hafif, öğle yemeğini ise es geçtiğimizi hatırlatmakta fayda var. Etler öncesinde ayran ve lahmacun siparişlerimizi verdik. Ayranın tadı o kadar güzeldi ki; şişmemek için az az içmek zorunda kaldık.

ayran

Lahmacun; İstanbul’un birçok köşesinde yediğiniz lahmacunlardan farklı… Görsel olarak gözünüzü doyuruyor. Bunun yanı sıra Antep lahmacunun özelliği ise içerisinde soğan yok, sarımsak ve maydonozla yapılıyor.

lahmo

Bizim için hazırlanan Nizip tavalar fırına atıldı ve lahmacunların ardından servis edildi. Görüntü bu! Biber, domates ve löp et :) Suyu da içerisinde… Lavaşla beraber nefes almadan yedik…

et1

et2

4 tepsi Nizip tavanın ardından dükkandaki diğer etleri de denemeye karar verdik. Ortaya patlıcan ve köfte tava geldi. Etler lezzetli ama Nizip tavanın bende bıraktığı etki daha fazlaydı.

patlican

kofte

Kapanışta baklava var. Baklava da Gaziantep’ten hem de Koçak’tan… İstanbul’un birçok noktasında İmam Çağdaş’ın lezzetini bulabilirsiniz ama Koçak’a rastlamadım. Bir tepsi, şaka şaka birer dilim ısıtılmış havuç dilimle noktayı koydum.

baklava

baklava2

Yemeği abartırsanız kişi başı 30-40’a çıkarsınız ama kararında yerseniz fiyatlardan gerçekten çok uygun…

fiyat

HİZMET KARDEŞLER FIRINLI KASAP
Merkez Mh. İkbal Sk. Güngören
0212 461 2222

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

7 Yorum

 • muyu 17 Temmuz 2013 at 20:52

  sokak harbi efsaneymis. kilis tava ve lahmacunu denedik. cok sevdik. hatta oneririz :) kisa bi ugradik bu seferlik, daha uzun soluklu bi ugrayacagiz da.

 • samet akar 19 Temmuz 2013 at 18:07

  Cezayir Usta’nın sokağımı burası? Bu arada Cezayir Usta’yı da tavsiye ederim.

  • Oğuz Yenihayat 20 Temmuz 2013 at 08:34

   Onu bilemiyorum ama orası da aklımda. En kısa zamanda gitmeyi düşünüyorum.
   Teşekkürler.

  • ahmet san 13 Kasım 2013 at 17:22

   slm arkadaşlar,bahsadilen lokantaların genelinde yemekler yedim herşey guzel fakat cezayir lide garsonlar ilgisiz ve ne zaman kalkıp gideceğinize bakakalırlar fıyatlarıda diğerlerine göre abartılı.

 • HotSauce21 29 Temmuz 2013 at 15:09

  Tüm mekanları elimden geldiğince denemeye çalışıyorum. Burasıyla ilgili 1-2 şey yazayım dedim. Lahmacun gerçekten oldukça başarılı, hem boyut hem tat oldukça tatmin edici. Tavalar konusunda ise biraz şanssızdık. Garsona ısrarla Nizip Tava istiyoruz dedikçe suratımıza boş boş baktı ve bizi ısrarla kuşbaşı tavaya yönlendirdi. Kötüydü diyemem ama blogtaki fotoyla pek alakası yoktu. Biraz fazla domates bibere boğup etten kısmışlar gibiydi. Koçak’ın havuç dilimi için yoruma gerek yok, saygıdan önümüzü ilikledik. Bu arada ramazanla birlikte fiyatlara da küçük bir zam gelmiş. Lahmacun 3.5, tavalar da 8 tl’ye yükselmiş. Mekanın olduğu yerdeki 2 sokakta muazzam bir Antep ortamı oluşturulmuş, diğer mekanları da en kısa zamanda denemek istiyorum. Bu arada bir mekan önereyim. Henüz açılalı 2 ay olmuş ama Kabataş’taki Baltazar Burger oldukça başarılı. Fiyat performans konusunda üst sıraları zorlayabilir. Ortam ve lezzet fiyakalı. Virginia Angus’tan garson transferiyle piyasaya hızlı bi giriş yapmışlar :))

 • samet akar 18 Ağustos 2013 at 10:28

  merak edip dün akşam uğradık mekan kalabalıktı garsonlar ilgiliydi lahmacunu gayet başarılı ama tavalar için aynı şey söz konusu değil etli domates biber yemeği yedik eser miktarda et vardı tavanın içinde lahmacun için gidilebilir.

 • samet akar 18 Ağustos 2013 at 10:29

  bu arada daha önce sormuş olduğum Cezayir usta bunun tam karşı sokağında

 • Yorum Yap