Fornello Pizza - Kadıköy - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Hamur işi olsa da yesek

Fornello Pizza – Kadıköy

01 Mayıs 2014

4

İnce hamurdan pizza severlerin mutlaka uğramasını istediğim bir adres. Kadıköy Çarşı içinde açılan Fornello Pizza, pizzalarını odun fırınında pişiriyor. Fiyat ve lezzet orantısıyla “en iyi pizzayı ben yapıyorum” diyen birçok pizzacıyı rahatlıkla geride bırakır.

Kadıköy Çarşı’sı güzel bir pizzacıyla tanıştı. Bildiğim kadarıyla Çarşı içinde ya da çevresinde pizzacı yok. Moda civarında pizzacılar var ama işiniz Çarşı’daysa oraya kadar yürümenize artık gerek kalmadı. Pizzalar hemen önünüzde hazırlanıyor ve ilk aşamasından sonuna kadar izleme fırsatı bulabiliyorsunuz.

Çalışanların güler yüzlü olduğunu da belirtmem gerekiyor.

6

Yeni açılan pizzacıların birçoğu bu tarz fırın kullanmıyor, belki de kullanamıyor. Hem çok yer kaplıyor, hem de oldukça masraflı. Odun fırını pizzaya bambaşka bir lezzet katıyor. Ayrıca; pizzaların hepsinde origanum kullanılıyor. Origanumu en basit olarak bir kekik çeşidi olarak adlandırabiliriz.

5

“Tutto Sole” yemedim ama siparişim pişerken önümde dilimlenince fotoğraflamadan geçemedim. “Tutto Sole”; sos, mozzarella, kurutulmuş domates, patlıcan, zeytin, kapari, taze fesleğenden yapılıyor.

1

Tercihim “Al Mista”. İçinde domates sosu, mozarella, pepperoni, sucuk, sosis ve mantar…

2

Peynir şöleni dediğim “Quattro Formaggi” de geçer not aldı “Al Mista” gibi. Sos,  mozarella, gravyer, gorgonzola ve parmesandan yapılıyor.

3
9 çeşit pizza var, zamanla artacağını düşünüyorum. Pizza fiyatları 12,90 ve 16,90 arasında değişiyor. Pizzanın uygun fiyatını içecekten de çıkarmıyorlar. 330’luk, bildiğimiz kutu kola 2,5 lira. Kalabalık gruplar için litrelik kola da mevcut; 3,5 lira. Pizzanın yanında iki çeşit de salata mevcut. Listenin tamamına buradan erişebilirsiniz. Ayrıca; hesabı istediğinizde, hesap kitap arasında servis ediliyor. İlginç ve güzel bir fikir.

7

FORNELLO PIZZA – KADIKÖY
Caferağa Mahallesi, Serasker Caddesi, No 14
0216 4496449

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap