Ekspres İnegöl Köftecisi - Kadıköy - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kebap nerede yenir?, Keyif yerleri

Ekspres İnegöl Köftecisi – Kadıköy

05 Aralık 2013

1
İstanbul’da en iyi İnegöl köftesi yiyebileceğiniz adreslerden biri olan Ekspres İnegöl Köftecisi, yıllardan beri Kadıköy’de hizmet veriyor. Lezzet ve hizmet konusunda şimdiye kadar beni hiç şaşırtmadılar. Çıtır ekmekleri, lezzetli köfteleri ve “Anne patatesiyle” Ekspres; diğer köftecilerden bir adım öne çıkıyor.

Yaklaşık 12-13 sene önce Ekspres İnegöl Köftecisi’yle tanışmıştım. 1963 yılından beri Kadıköy’de hizmet veriyor ve ben bildim bileli kalitesini hiç bozmadı. Güzel köfte yemek için çok uzaklara gitmenize gerek kalmadan, İstanbul’un göbeğinde, Kadıköy Çarşısı’nın içinde yumuşacık ve lezzetli İnegöl köfteleri sizleri bekliyor.

6
Acı sos diğer köftecilerdekine pek benzemiyor. Birincisi zehir gibi acı değil, yenilebilecek kıvamda (tercihe göre elbette değişir ama zehir gibi acı sostan hoşlanmıyorum) ikincisi ise daha sıvı. Ekmeğe sürmelik değil ama ekmek dilimini içine atmalık… Ekmek demişken; gittiğinizde göreceksiniz ki ekmekler çıtır-çıtır, taptaze. Ekmekler Çarşı içindeki Petek fırından.

3

Piyaz; köfte olayını çok iyi tamamlıyor. Zeytinyağı yerinde, limon dilimi ise kenarında. Piyaz olayında yumurtayı seviyorum, normalde birçok yerde bulamazsınız.

5

Asıl olay köfte ama köfteden önce patateslere dikkat çekmek lazım. Bu patatesi her yerde bulamazsınız, ciddiyim. Hazır patateslerin cirit attığı ya da birkaç hazır patates renk versin diye tabaklara doluşturulduğu yerleri bir kenara bırakın; bu patateslere odaklanın. “Anne patatesi” var ya; elde soyulan ve dilimlenen; işte bu patatesler onlardan. Genelde, köftenin yanındaki patatese ek olarak bir porsiyon daha patates söylüyorum. Hazır bulmuşken, es geçmemek lazım…

4

Gelelim köfteye… Bir porsiyonda 10 adet İnegöl köfte var. Yıllardan beri değişmeyen lezzetin; daha da bilinirliğe rağmen bozmaması beni memnun ediyor. Baharatı, pişirilmesi, servisi genelde dört dörtlük…

2
Fiyat listesi ise Aralık 2013 itibariyle aşağıdaki gibi. Ayrıca; sütlü tel kadayıf ve yoğurt da tavsiyemdir.

7EKSPRES İNEGÖL KÖFTECİSİ
Caferağa Mh., Muvakkıthane Cd No:29, Kadıköy
02163361520
http://www.ekspresinegolkoftecisi.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Akin Kurekci 08 Aralık 2013 at 02:45

    Methiyesini cok duyarak gittim. Niye geldim, ya abartiymis dedirtmeyen mekan. Sade,hizli ve guzel

  • Yorum Yap