Ege'de Maya - Maslak - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Ege’de Maya – Maslak

12 Eylül 2013

2

Maslak gökdelenlerinin arasında gerçek bir Ege esintisi gibi… Sağlıklı ve lezzetli ev yemeğini İstanbul’un göbeğinde değil de sanki Alaçatı, Ayvalık, Asos ya da Bodrum’da yiyorsunuz. Yemeğin ardından yapılan çay keyfi ise sizi adeta oraya bağlıyor, işe dönmek istemiyorsunuz :)

Yine Maslak’tan devam ediyorum, bu gidişle şirket çevresindeki birçok yeri tanıtmış olacağım. Plaza ve sanayi ile çevrili olan Maslak’ta Ege mutfağını adında da anlaşıldığı gibi Ege’de Maya ayağınıza getiriyor. Uzun bir süre isimlerindeki -de ayrı mı, değil mi, nereden geliyor diye düşünüyordum. Marka ismi, Özlem Yaman ve Mine Özalp’ın çocukları Ege, Defne ve Maya’dan geliyormuş, biraz geç olsa da öğrenmiş oldum.

Mekanın esintilerini fotoğraflara da rahatlıkla yansıyor. Yemeğini aldıktan sonra dışarıya adım attığınız gibi kendinizi Ege’de hissediyorsunuz…

10

Neredeyse her gün “Abla bugün ne var?” diye geliyoruz. Hele ki yemeği aldıktan sonra camın arkasındaki tatlılar yok mu, işte onlar beni bitiriyor…

8
İşte o bahsettiğim tatlılardan sadece biri… İsmini hatırlayamıyorum ama çilek severlerin karşısında ağzının sularının akacağı bir tatlı… İşte bunlar hep kalori :)

cilekson
Her gün farklı bir çorba çeşidi var. Çorbalar ev ve anne tadında adeta…  Domates çorbası naneyle birlikle harika bir ikili oluyor. Gittiğinizde ne çeşit çorba olursa olsun, mutlaka deneyin. Fotoğrafı çok aradım ama bulamadım, ilk kez içtiğim mısır çorbası muhteşemdi.

7
Her gün üç çeşit menü çıkıyor. 12-13 saatleri arasında yer bulmak çok zor… 13’ten sonra da yemek kalmıyor. Yemekten önce yer var mı diye bakıyoruz, yer varsa eğer yemek seçiyoruz. Yemekleri ayrı ayrı yazarak açıkçası vakit aybetmeyeceğim, çünkü sık gittiğimiz halde bilde aynı yemeklere neredeyse denk gelmiyorum. Kötü ya da yenmeyecek bir şeye denk gelmedim, hepsine kefilim. Yolunuz olur da Maslak’a düşerse bir öğlen yemeğine mutlaka ama mutlaka buraya uğrayın. Kahvaltısını tatmadım ama kahvaltısın da iddialı olduğu kulağıma geldi.

1
Hafta içerisinde sabah 7 akşam 7, cumartesi ise sabah 7, akşam 5 saatlerinde açık. Pazar günü kapalı. Çorba 5, menüler de ortalama 14-16 lira arasında değişiyor. Birbirinden farklı ve zengin zeytinyağlı ve salata çeşitleri de mevcut.

9  3
4
5
6
EGE’DE MAYA

Ahi Evran Cad. Nazmi Akbacı İş Merkezi No 59/A Maslak – Şişli
0212 346 16 80 – 81
www.egedemaya.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap