Duvarında dev bir koala var; Bite Coffee - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Duvarında dev bir koala var; Bite Coffee

12 Ocak 2016

Taksim ve Karaköy kalabalığından kaçmak isteyenlere sakin, sessiz ve şirin bir kafe önerim var. Adı; Bite Coffee. Galatasaray Lisesi‘nden Tophane‘ye inen yokuşta, Limonlu Bahçe‘yi geçince sağda kalıyor. 3-4 masalı, duvarında kocaman bir koala olan, tatlılarını kendi yapan ve Miko marka kahve kullanan bir mekan burası. Miko, 1801 yılında doğan ve 5 kıtada, 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan bir dünya devi diyebiliriz kısaca. Ayrıca; yılda 10.000.000 kg’nin üzerinde üretim yapıyorlar. Daha detaylı bilgi için Mikocoffee.com

koala_bite_coffee_kahve_tomtom_taksim_coffeeshop_1

Miko kahveye daha önce bir yerde rastlamamıştım, Karaköy, Moda, Cihangir ya da Taksim civarlarında 8-10 farklı kahveciden alınan, kavrulan kahveler içiyoruz. Kavurmayı tam oturtamadığımız için de zaman zaman kötü kahvelere denk geldiğimiz de olmuyor değil… Farklı bir tat, farklı bir mekan için burayı tavsiye edebilirim. Kahvelerin yanı sıra günde 4-5 çeşit tatlı ve öğlene kadar servis ettikleri sandviçler var. Ayrıca; kahvaltı seçenekleri de mevcut. Henüz denemedim ama yolum düştüğünde mutlaka deneyeceğim.

O yokuşun devamı Boğazkesen‘e çıkıyor, o civar da yenileniyor. Vitrinlerine bakacağınız, uzun saatler geçirebileceğiniz çok güzel mekanlar var. Bir hafta sonunuzu ya da bir gününüzü Tomtom ve Boğazkesen için ayırabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir