Dondurmacı Yaşar Usta - Erenköy - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Keyif yerleri

Dondurmacı Yaşar Usta – Erenköy

01 Haziran 2013

1

Dondurmaya yıllarını veren Yaşar Usta, Bostancı’nın ardından Bağdat Caddesi’ndeki yeni yeriyle damakları şenlendirmeye devam ediyor. Uzun kuyruk sizi korkutmasın, servis çok hızlı ve kısa zaman içerisinde sıranız geliyor. Fiyatları ise çok uygun.

Anadolu Yakası’nda dondurma dendiğinde Moda’da Ali Usta, Bostancı’da da Yaşar Usta akıllara gelirdi… Dondurmacıların şimdilerde sayısı çoğalıyor, hepsinin kendine göre lezzeti ve müşterisi var ama yıllara meydan okuyan Yaşar Usta’nın lezzeti ve yeri ayrıdır.

2

Kalabalık gözünüzü korkutsa da kısa zamanda sıra geliyor. Servis çok hızlı, tezgahın arkasında 3-4 kişi var ve arı gibi çalışıyor.

4

Bostancı’da 30’dan fazla çeşit dondurma var ama Bağdat Caddesi’ndeki küçük dükkanda o kadar çeşit yok. “O kadar çeşit yok” dediğime de bakmayın 12-13 çeşit sorbe ve dondurma var. Hepsi birbirinden güzel ama limon, kavun, tahinli ve çilek favorilerim arasında yer alıyor.

3

Yaşar Usta’nın Bostancı ve Bağdat Caddesi dışında 4. Levent, Koşuyolu ve Ayvalık Sarımsaklı’da da yeri var. Bu yerler dışında da birçok mekanda satış noktası var. Sorbe ve dondurmanın topu 1.5 lira, kilosu ise 40 lira. Kredi kartı geçmiyor…

DORDURMACI YAŞAR USTA – ERENKÖY
Erenköy Divan Pastanesi’nin karşısındaki Mavi Jeans’in yanında.

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

4 Yorum

 • oya kamçıl 07 Haziran 2013 at 10:28

  tam 30 yıllık dondurmacımızdır. 3 yıl once akçaya yerleştim.arada gıttıgımızde ayvalık,sarımsaklıda yıyebiliyoruz. istabula geldıgımde mutlaka yemeden gitmem. keşke akçay da şubeniz olsa :(((

 • sucukar moreno 20 Haziran 2013 at 20:33

  bu subelesme isi kendilerini mado ya dondurmez umarim, sattiklari dondurma karsiliginda asla fis kesmiyorlar ve topunu gecen seneden bu seneye 1 liradan 1.5 liraya cikardilar, Allah bereketini arttirsin. En buyuk sorunu ise kurumsalliktan uzak olmalari, Yasar ustanin oglu biraz bu islere merakli ama bir mekanin dekor veya tabelasi digerine benzemiyor, heryerde web siteleri yaziyor hepsi birbirinden farkli, gecen sene yasar usta nin dondurmasiydi bu sene yasar usta nin sorbe ve dondurmasi oldu kisada yusdo yaziyor oglanin hosuna gitmis belli. kurumsalliktan uzak ve amator bir ruh.. birisinin bir el vermesi gerekiyor sanirim artik.

 • Turan Yurdakul 20 Temmuz 2013 at 17:17

  Bostancı’daki dondurmaları Yaşar Usta yaparken Bağdat Caddesi’ndeki dondurmaları oğlu yapıyor ve ciddi anlamda lezzet farkı var.

  Aynı çeşit dondurmayı 3 gün arayla 2 şubede denedim ve Bostancı açık ara önde.

 • Yorum Yap