Den Cafe - Nişantaşı - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri

Den Cafe – Nişantaşı

20 Mart 2014

7
Nişantaşı’nda sayısı yüzlere yaklaşan belki de geçen mekanlar var. Ama Mim Kemal Öke Caddesi’ndeki Den Cafe, “Nişantaşı’nın en iyi cafeleri” listesinde bence ilk üçte kendisine rahatlıkla yer bulabilir. Günün her saati bir şeyler atıştırmak, içmek ya da karnınızı doyurmak için uğrayabileceğiniz bir mekan.

Dışarıda geniş bir alanı var. Kışın oturmak isterseniz ısıtıcılar da var. Ama buranın keyfi güzel havalarda çıkar, hatta tam zamanları…

1
Kahvaltı mönüsü oldukça geniş… 2 kişilik kahvaltı tabağı (beyaz peynir, eski kaşar, çörekotlu abaza, jambon, siyah ve yeşil zeytin, nutella, bal kaymak, tereyağ, reçeller, domates-salatalık), küçük kahvaltı (kızarmış organik köy ekmeği, beyaz peynir, eski kaşar, zeytin, domates-salatalık, bal- kaymak), yumurtalı kahvaltı tostu, menemen, eggs benedict, sahanda yumurta, sucuklu yumurta, omlet, pancake, ev yapımı müslü, light scrambled, haşlaşlı gözleme diye uzuyor gidiyor…

2
Kızarmış organik köy ekmeği ve simit sıcak olarak servis ediliyor.

3
Fotoğrafta küçük kahvaltı tabağı var. Kızarmış organik köy ekmeği, beyaz peynir, eski kaşar, zeytin, domates, salatalık, bal ve kaymak var. Hepsi birbirinden lezzetli. Özellikle mevsimi olmamasına rağmen domatesin kokusu ve tadı oldukça iyiydi.

4
Küçük kahvaltının yanına sucuklu yumurta, iki kişi için ideal bir kahvaltıyı tamamlıyor bence. Sucuklar güzel ve bol. Köy ekmeğiyle yumurtayı patlatmak ise büyük keyif :)

6
Son olarak Den Cafe’de “Yemeden kalkma” dedikleri scrambled eggs’i denedim. Çırpılmış yumurta, hafif kızarmış köy ekmeği üzerine sote ıspanak ve peynirden yapılıyor. Değişik ve güzel bir tat, mutlaka siz de deneyin derim.

5

Küçük kahvaltı tabağı 18, sucuklu yumurta 13.5, scrambled eggs 14 lira. Denemediğim ama fiyat açısından bilgilendirmek amacıyla pancake 18, omlet 10, ev yapımı müsli 16, sandviçler 22-27 lira, tostlar ise 13-18 lira arasında değişiyor.

7
DEN CAFE & RESTAURANT – NİŞANTAŞI
Mim Kemal Öke Caddesi 1/D
0212 224 2470
www.den-cafe.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap