Ceviz Ağacı - Koşuyolu - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Hamur işi olsa da yesek, Kahvaltıyı nerede yaparım?, Kebap nerede yenir?, Keyif yerleri

Ceviz Ağacı – Koşuyolu

13 Ekim 2012

Manşet fotoğrafı seçmek için çok düşündüm sonunda buna karar verdim… Ceviz Ağacı’nda manşetlik o kadar çok fotoğraf var ki insan şaşırıyor. Şimdiye kadar gitmediyseniz ilk gidişinizde aklınızda yediklerinizden çok, yemedikleriniz kalacak… Kahvaltı üstü tatlı keyfi için Ceviz Ağacı’nda aldım.Koşuyolu’nun en işlek iki caddesinin kesiştiği köşede yer alıyor Ceviz Ağacı. Yaz-kış neredeyse her gittiğimde kapı önünde bekleyenler olur, uzun bir zamandır gitmiyordum ve son gittiğimde arkaya müthiş bir bahçe yaptıklarını gördüm. Dekorasyon oldukça şık ve sade, her köşede müthiş tatlar var. Sağınıza bakarken, solunuzdan kaçanlara üzülüyorsunuz adeta… Müthiş bir göz banyosu diyebilirim, göz doyuyor. Akşam yemeği için giderseniz garsonlar ellerinde tepsiyle birbirinden güzel lezzetler ikram ediyor, hoş bir detay.

Müthiş kahvaltı tabakları burada hazırlanıyor. Oldukça geniş bir menüsü var, aradığınız her şey burada var. Dediğim gibi hem göze, hem de damağa hitap ediyor…

Buranın çekirdekten yapılan tüm ürünlerini çok seviyorum, özellikle çekirdekli galeta, mutlaka tadına bakılmasını öneririm. Masaya da siparişlerden önce birkaç farklı ekmek çeşidi geldi. Özellikle çekirdeklisinden fazlaca istedim, kırmadılar ve iki sepet daha fotoğraftaki gibi ekmek geldi.

Saat 12 sularını geçmişti, insanlar öğle yemeği yerken ben kahvaltıya başlıyordum. Ekmekler biraz sertti ama sabah saatlerinde şansınız var ise sıcağına denk gelebilirsiniz. Denk gelirseniz tadına doyulmaz. Böyle de doyulmuyor zaten :) Zeytinyağı, kırmızı biber ve siyah zeytin üçlüsüne çekirdekli ekmek de eklenince siparişlerden önce karnını doyurabilirsiniz. Çok yememek de fayda var.

Sıcak kahvaltı tabağı öğle 12’den sonra hazırlanmıyormuş, aklım onda kaldı. Giderseniz ilk önce ona bir göz atın.

Menüde birbirinden farklı kahvaltı tabakları var. Köy usulü, iki kişilik special, Ceviz Ağacı special, sini, form, sıcak ve ege bunlardan bazıları… Hepsinin açıklaması menüde yazıyor. Canının ne istiyorsa, ne seviyorsanız ona göre sipariş verebiliyorsunuz. Fotoğraftaki kahvaltı Ceviz Ağacı’nın special kahvaltısı… Ballı pancake, ceviz, kayısı, domates, tereyağ, salatalık, zeytin, sucuk, 5 çeşit peynir ve kaymak var. Tereyağ ya da kaymak öksüz kaldı, bal sadece pancake’in üzerinde geldi için tabağı delene kadar sıyırmak zorunda kaldım :) Tabak tek kişilik ve çay sınırsız değil, sadece bir bardak çay tabağın yanında geliyor. Fiyatı 18 lira.

Ceviz Ağacı speacial kahvaltı tabağının geniş görünümü. Sunumundaki otlar renk katıyor.

Bu fotoğrafta ise special kahvaltı tabağı var, 2 kişilik. Ceviz Ağacı special tabağından biraz daha farklı… En güzel ise tereyağ ile bal aynı kasede… İki kişilik olduğu için yanında iki de çay geliyor, fiyatı 30 lira.

Kahvaltı tabağı istemeyen arkadaşımız sucuklu yumurtayla masayı şenlendirdi. İki yumurtadan yapılmış ve sucuğun baharatı da az. Tadına baktım, geçer not aldı. Fiyatı 9 lira.

Yemeğin ardından tatlılara yumulduk diyebilirim.  Dış bahçeden aşağı inerek girişte bulunan tatlı ve pastaların arasından oldukça zor seçimler yaptık.

Havuçlu kek çok güzel gözüküyordu, dayanamadım fotoğrafladım. Tadına bir sonraki seferde bakacağım artık…

Çocukları da düşünmüşler… Bunları gören çocuklar reyonun önünden ayrılmıyordu. Bizim bile ilgimizi çekmeyi başarmıştı.

Aldığınız sütlü tatlıların üzerine çikolatadan dökebiliyorsunuz kaşıkla… Biz bunu yapmadık, çikolatayı elimizle yedik. Bir yandan çikolata yiyor, diğer yandan da tatlı seçmeye çalışıyorduk :)

Yolunuz Koşuyolu’na düşerse, düşmezse bile düşürün derim. Yediğiniz hiçbir şeyden pişman olmayacaksınız. Ancak; çok yediğiniz için pişman olabilirsiniz :) Günün her saati gidilebilecek bir yer, ister bir kahve için, isterseniz akşam yemeği yiyin… Büyük keyif alacağınızı düşünüyorum.

Daha fazla yoruma gerek olmadığını düşünüyor ve sizi fotoğraflarımla baş başa bırakıyorum.

Not: Ceviz Ağacı’nın genel müdürü Levent Yüksel. İsim benzerliği var, size şaka yaparlarsa yemeyin sakın :)

Ceviz Ağacı – Koşuyolu
Adres: Muhittinüstündağ Cad. No:85 Koşuyolu
Telefon: 0216 339 18 26
Web: http://www.cevizagaci.com.tr
Haritadan ulaşın.

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • figen toygar 23 Ocak 2014 at 13:07

    Geçenlerde ceviz ağacına gittik. Sipariş verdikten 1 saat sonra yiyeceğimiz geldi. Yemekler güzeldi. Sıra hesap ödemeye gelince önce bir şaşkınlık geçirdik. Dikkatlice baktıktan sonra hesabın başkalarına ait olduğunu anladık. 2.hesap ta da yine yanlışlık vardı. Tuvaletler bakımsız ve tuvalet kağıdı konmamıştı. Bu işletmeye yakışmayan personele çok dikkat etmeli.

  • Yorum Yap