Çengelköy Kokoreççisi - Çengelköy - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Sakatat sever misiniz?

Çengelköy Kokoreççisi – Çengelköy

12 Aralık 2013

3
İstanbul’da lezzetli, temiz ve ayaküstü kokoreç yiyebileceğiniz mekan sayısı az. Uzun yıllardan beri aynı adreste, Çengelköy’de; günün ilk ışıklarına kadar müşterilerine hizmet veren Çengelköy Kokoreççisi’ne uğramanızı tavsiye ederim.

Anadolu Yakası’nda kokoreç denildiğinde Çengelköy Kokoreççisi, temiz ve lezzetli mekanların başında gelir. Buranın önünde çoğu zaman uzun kuyruklar görürsünüz. Usta ve çalışan ekibin muhabbeti de güzeldir. Mekanın kapalı yerinde, duvarları ünlüler süslüyor. Kimi ünlüyü kokoreç yerken, kimisini de kokoreç tezgahında görmeniz mümkün. Dışarıda da 3-5 masa var, hemen yol üstünde…

4
Kokoreç konusunda en hassas nokta elbette temizliği ama bir başka önemli konu ise nasıl piştiği. Kömürde pişiyorsa her zaman bir adım öndedir. Kömürde kokoreçin tadı her zaman başkadır, güzeldir ve özeldir. Zevkinize ve ağız tadınıza göre siparişleriniz burada geçiyor. Bazı kokoreççiler gibi siparişi gönül rahatlığı ile verdikten sonra standart bir servisle karşılaşmıyorsunuz.

İzmir usülü sevenlerdensiniz, domatessiz, bibersiz, kimyonlu kokoreç budur!

1
İçine pirinç ve baharat basılmamış midyeleri de başarılı. İstanbul’da ender midye yediğim yerlerden.

Bu keyfi yapmak sizin elinizde… Hemen karşısındaki Tarihi Çengelköy Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’ne kokoreçinizle giderseniz; kokoreç ve boğaz manzarasına aynı karede sahip olabilirsiniz.

Porsiyon 15, yarım 8 ve çeyrek 5 lira.

2
ÇENGELKÖY KOKOREÇÇİSİ – ÇENGELKÖY
Halk Cad. No: 15 Üsküdar, Çengelköy
(0216) 318 7656

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Harbiyiyorum 18 Aralık 2013 at 13:49

    Çok güzel yazı olmuş. Tebrikler. Yakın biz zamanda biz de burayı yazdık dı :)

    http://harbiyiyorum.com/index.php/cengelkoyde-komurde-kokorec-nerede-yenir-cengelkoy-kokoreccisi-selahattin-abimizin-yeri-cengelkoy-uskudar-istanbul/

    Ama biz boğaz manzarasını yakalayamadık :) İyi keşif olmuş.

    Sevgiler,

  • Yorum Yap